Gigabyte P31-ES3G anakart BIOS ayarları

Hakan Yıldız

Kilopat
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65 Thin 9SD Notebook (GTX1660ti)
Meslek
Yazılım Mühendisi
Iyı günler, ben bilgisayarı alalı 5 sene falan oldu. Benim sorunum bir ara overclock yapmaya kalışmıştım sanırım. Çok eskiden fakat bir şeyler oldu. Anakartı garantiye falan gönderdik, geldiğinden beri bios ayarlarında C1E VE CPU EIST Fonksiyonunu açtığımda, bilgisayar windows başlatılıyor yerınde donup kalıyor, anakart yanıt vermiyor yani.

Sorun işletim sistemi değil, hiçbir parçası değişmedi. C1E'yi açarsan zaten başlarken hemen donuyor belirttiğim gibi, ikisinide kapatırsan sorun yok. Kapattığındada ama her açışışta bir tuşa basmak zorunda falan kalıyorsun ve zararlımıdır onuda bilmiyorum. C1E'yi açık bırakıp EIST'i kapatsan bile bilgisayar bu sefer yaklaşık bir 5 dakkika içerisinde donuyor. Bilgisayarın bios sürümünü güncellemeyemiyorum çünkü EasyEnergy saver, bu iki fonksiyon kapalı olduğu için açılmıyor.

Bios sürümünüde Ram 4 gb olmasına rağmen 3.25 kullanılabildiği için güncellemem gerek. Bir yerde bios sürümüyle alakalı olabileceğini duymuştum. 3.50 falan olsa neyse. 3.25 çok düşü.

Anakart modeli GIGABYTE P31-ES3G
İşlemci: Intel Core 2 - duo E7500 2.93 ghz,
Ram: 4 gb DDR2 Kingston
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 4670 512 MB, 128 bit

Bilgisayar aşırı derecede eskidi zaten ama yiğidi öldür hakkını yeme.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncelleme yapıyorum şu anda

Güncellerken AppCrash hatası aldım şimdi,

yav, nasıl forumsunuz bilgisayarı herkes dizer birazda sorunlarla ilgilenin

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı