Gigabyte P650B oyuna girince ses sorunu

Anilcanta

Centipat
2 Ay önce topladıgım bilgisayarıma nazar değdi. Oyunlara girerken anladıgım kadarı ile ekran kartına güc verirken PSU'dan ince bir cızırtı geliyor(eski HDD'lerde veri yazma gibi). Oyunu kapattıgımda ses gidiyor. PSU tam 2 ay olmus alalı. İtopya'dan alındı. İşlemci fanı devir arttırdıgında rahatsız etmiyor ama sessiz modda kullanırsam oyunlarda ciddi anlamda duyabiliyorum. Belkide şu an yeni oldugu için kulagım sürekli orada olabilir. İleriye yönelik sıkıntı çıkartır mı garanti kapsamında ürün değişikliği talebi etsem kabul olur mu veya iade talep etsem? Değişiklik şu an işime gelir malum dolar arttıgı için parça fiyatları şu anda cok yukarıda durduk yere zarar etmek istemiyorum. PSU acısından içimde çürümedi değil gerçi. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

B450 tomahaw Max.

Ryzen 5 1600

Sapphire RX590 Gold Edition.

Adata 480 GB SSD.

XPG 2x8 GB D60G.

Sogutucu Arctis Freezer 34 Duo

650W güç yeterli gelmemiş olupta PSU zarar vermiş olma ihtimali olabilir mi?

Yarın sesi kaydı yaparak ekleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil Whine var büyük ihtimal. Ses haricinde bir eksisi yoktur. Aynısı benim PSU'da da var değişim talep edeceğim virüs muhabbetleri geçince.

Coil Whine var büyük ihtimal. Ses haricinde bir eksisi yoktur. Aynısı benim PSU'da da var değişim talep edeceğim virüs muhabbetleri geçince.
Tesekkür ederim. Coil Whine sıkıntısı genelde arıza olarak kabul etmiyormus firmalar umarım değişimi kabul ederler. Sizinde psu aynı modelmi ? Birde garantiye erken yollamak çözüm acısından bi önem tasırmı acaba daha önce böyle olay denk geldimi ?

Tesekkür ederim. Coil Whine sıkıntısı genelde arıza olarak kabul etmiyormus firmalar umarım değişimi kabul ederler. Sizinde psu aynı modelmi ? Birde garantiye erken yollamak çözüm acısından bi önem tasırmı acaba daha önce böyle olay denk geldimi ?
Hayır benim PSU High Power Performance 750W Gold. Bunun bir çözümü yok, ses haricinde bir zararı da yok. Firma işinin bilemem isterseniz bir şansınızı deneyin isterseniz. Ses açısından çok rahatsız etmiyorsa kafaya takılacak bir şey yok, performansını etkileyen bir şey değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı