Çözüldü Gigabyte RGB Fusion 2.0 & Corsair Vengeance RGB Pro Senkron Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

3lackbess

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Merhaba, yakın zamanda toplamış olduğum sistemimdeki anakartım Gigabyte Aorus Pro ile Corsair Vengeance RGB Pro'nun aydınlatmasını bir türlü senkron olarak çalıştıramadım. Kasamın modeli Gamepower Mythril ve kasamda ARGB özelliği olduğu için kasamın aydınlatmasını anakarta bağlayarak yazılım üzerinden kontrol edebiliyorum. Ayrıca anakartımın üzerinde bulunan üç farklı aydınlatmayı da dilediğim gibi aydınlatabiliyorum. Tek problem başlıkta belirttiğim Corsair RAM'ler.

Yazılım bu RAM'leri görüyor, o konuda bir problem yok. Ancak yazılım üzerinden komut verince maalesef bu komutlar çalışmıyor. Ben de bu yüzden Corsair'in kendi yazılımını indirdim ve bu yazılım üzerinden kontrol edebiliyorum. Benim yaşamış olduğum durumu yaşayıp çözüme kavuşturabilen var mı acaba? Sizce bu sorunu nasıl giderebilirim?

Ekran görüntüsü 2020-10-25 154612.png

Çözüm
Nasıl çözdünüz?

Dün ya da ondan önceki gündü sanırım, RGB Fuison 2.0 uygulamasına girdim. Daha sonra ayar yaparken sol üst taraftaki "SYNC MODE" butonuna tıkladım, çünkü renkler birbirine girmişti. Daha sonra RAM'lerin de aynı anda senkron olduğunu fark ettim.

Ancak ne yazık ki birebir eş zamanlı olarak renk değişmiyor. Bu yüzden iCUE yazılımı üzerinden "Full software Control" seçeneğinin tikini kaldırım ve programdan ayırdım.

Sorun tam olarak düzelmemiş yani, ancak yazılım üzerinden tek renk veya diğer modları yapmak isterseniz, istediğiniz modu seçebiliyorsunuz artık.

Uygulamada şu anlık gözüken sorunlar bu şekilde;

- RAM'lerin parlaklığı kontrol edilemiyor.
- Sync modundayken, color cycle moduna alınca RAM'ler tam olarak senkron olmuyor.
- Pulse modundayken RAM'lerdeki yanıp sönme eş zamanlı olmuyor.

Şu anlık bende gözüken sorunlar bu şekilde. Umarım ilerleyen dönemlerde bu sorunlarda giderilir.
Dün ya da ondan önceki gündü sanırım, RGB fuison 2.0 uygulamasına girdim. Daha sonra ayar yaparken sol üst taraftaki "Sync mode" butonuna tıkladım, çünkü renkler birbirine girmişti. Daha sonra RAM'lerin de aynı anda senkron olduğunu fark ettim.

Ancak ne yazık ki birebir eş zamanlı olarak renk değişmiyor. Bu yüzden iCUE yazılımı üzerinden "Full software Control" seçeneğinin tikini kaldırım ve programdan ayırdım.

Sorun tam olarak düzelmemiş yani, ancak yazılım üzerinden tek renk veya diğer modları yapmak isterseniz, istediğiniz modu seçebiliyorsunuz artık.

Uygulamada şu anlık gözüken sorunlar bu şekilde;

- RAM'lerin parlaklığı kontrol edilemiyor.
- Sync modundayken, color cycle moduna alınca RAM'ler tam olarak senkron olmuyor.
- Pulse modundayken RAM'lerdeki yanıp sönme eş zamanlı olmuyor.

Şu anlık bende gözüken sorunlar bu şekilde. Umarım ilerleyen dönemlerde bu sorunlarda giderilir.

Hangi sürüm?

@3lackbess hocam bi el atsan ? herşeyi denedim bir türlü ramlar rgb fusion 2.0 den kontrol edilemiyor​

Ben de uzun uğraşlar sonucunda kontrol edebilmiştim ama o da çok akıcı değildi. Yani senkronizasyon konusunda pek de beğendiğimi söyleyemem. Büyük ihtimal sorun Gigabyte kaynaklı.

Bu arada sistemi satalı neredeyse 1 sene olacak, bu yüzden yardımcı olamıyorum maalesef. Ama bu konuyu açtıktan sonra satana kadar senkron bir şekilde kullanmıştım diye hatırlıyorum. Tabi dediğim gibi uzun uğraşlar sonucunda. 😁

Yeni konular

Geri
Yukarı