Gigabyte RTX 2060 çok ısınır mı?

Arkadaşlar başlıktaki model çok ısındığı söyleniyor. Çok büyük problem çıkarır mı? Kartı çoktan satın aldım.
2 sene kullandım. 2019 yılında aldığım kasamın ürünüydü en ufak sorun yaşamadım. Hiç kafanızı buna yormayın her ürünü kötüleyen insanlar çıkıyor.

Arkadaşlar başlıktaki model çok ısındığı söyleniyor. Çok büyük problem çıkarır mı? Kartı çoktan satın aldım.
Üşenmedim aradım ürün videosunu buldum. Gigabyte 2060 tanıtım. Burada bütün bilgileri bulabilir ve oyun testlerinde ki sıcaklıklara bakabilirsin.

İyi seyirler

Konuyu sonradan inceleyecek arkadaşlara fikir açısından söyleyeyim. Test yaptım CS:GO, PUBG Control, ETS 2, Battlefield 1, Forza 4, oyunlarını oynayabildim elimde orijinal bu oyunlar var sadece neyse CS:GO ve ETS gibi oyunlarda 70 derece sabit sıcaklık değeri veriyor ama PUBG de 82-83 arası değerler aldım Control ise DLSS ve RTX high ayarda açık sekilde 80 derece sabit Ultra ayarlar bu arada diğer tüm ağır grafik gerektiren oyunlarda da muhtemelen 83 derece sabit değer verecektir. Ayrıca belirtmem gerekirse fan hızı yük altında %92 seviyesinde çalışıyor biraz sesli.

CS:GO, ETS tarzı oyunlardaki sıcaklıkların pek bir anlamı yok, çünkü ekran kartına pek yük bindirmiyor hocam.
Diğer ağır grafikli oyunlara gelirsek, normalde 80+ üzeri olduğu zaman dikkat etmeye başlamak lazım. 85-90'a çok yaklaşırsa sıkıntı olabilir bence. Yüksek sıcaklıktan dolayı performans kaybı yaşayabilirsiniz bir miktar ama etki etmeyedebilir.
Dediğiniz değerleri geçmiyorsa kullanılır ama, evet RTX 2060'ın Gigabyte modeli diğerlerine göre daha çok ısınan bir model maalesef.

CS:GO, ETS tarzı oyunlardaki sıcaklıkların pek bir anlamı yok, çünkü ekran kartına pek yük bindirmiyor hocam.
Diğer ağır grafikli oyunlara gelirsek, normalde 80+ üzeri olduğu zaman dikkat etmeye başlamak lazım. 85-90'a çok yaklaşırsa sıkıntı olabilir bence. Yüksek sıcaklıktan dolayı performans kaybı yaşayabilirsiniz bir miktar ama etki etmeyedebilir.
Dediğiniz değerleri geçmiyorsa kullanılır ama, evet RTX 2060'ın Gigabyte modeli diğerlerine göre daha çok ısınan bir model maalesef.

Aynen NVIDIA RTX 2060 için sıcaklık üst sınırını 88 olarak vermiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı