Gigabyte RTX 2060 ekran kartı 5150 TL!

Bu yorumlar artık çok gereksiz olmaya başladı. Zaten 1,5 sene önce aldığın her şeyin üzerine en az %200 fiyat artışı var şu an. Zeytinyağından mouse'una kadar. Ekran kartları ekstra pahalıydı mining durumundan ötürü de, o fiyat aralığına düşerse piyasanın geri kalanındaki her şeyden faiz endeksi olarak daha düşmüş olacak. Türkiyenin enflasyonu bu şu an. Ekran kartlarının düşse düşse düşeceği sınıra bana kalırsa düşüldü, olsa olsa 500tl var fiyatların en düşük sınırına ulaşmasına.

Aksi takdirde ülke sınırları içerisinde 1,5 yıl önceki fiyatlarından satılan tek şey bilgisayar olacak.

Tek parça halinde ekran kartlarının ucuzlasa bile bu sınırda kalacağını düşünüyorum, toptan bilgisayarlar bir tık daha düşerse düşebilir

Yani söylediğiniz şeyler aşırı saçma. Dünya genelinde düştüğü zaman bizim ülkede 2000TL'lik kart 5000 olursa kusura bakmayın da kimse gelip TR'deki mağazadan almaz yurt dışından 2000'e alır 3000TL cebinde kalır hatta 2 tane alırsın. RTX 3060 349 dolar normalde sizce mantıklı mı söylediğiniz şeyler?

Neredeyse bu fiyatlara 3060Ti satılıyordu. Yavaş yavaş normale dönüyoruz, ona seviniyorum. Bu kart 3500 civarına inseydi kaçırmayın derdim. Bu düşüş devam ederse ki şu an için devam edecek gibi görünüyor, biraz daha beklenebilir fiyatların düşmesi.

Yani söylediğiniz şeyler aşırı saçma. Dünya genelinde düştüğü zaman bizim ülkede 2000TL'lik kart 5000 olursa kusura bakmayın da kimse gelip TR'deki mağazadan almaz yurt dışından 2000'e alır 3000TL cebinde kalır hatta 2 tane alırsın. RTX 3060 349 dolar normalde sizce mantıklı mı söylediğiniz şeyler?
Üzerine vergisi, cartı, curtu binince ve garantisi konusundaki endişeleriniz giderilince hala daha ucuza geliyorsa zaten yurt dışından alın. Ama Türkiyedeki fiyatlar ucuzlamaz yani, çok mantıksız demeyin memlekette mantıklı olan ne var? Mantıksız olduğu için ben böyle olacağını düşünüyorum. Mantıklı olsa düşünmezdim

Arkadaşın anlamadığı şey RTX 2000 serisi şu anda bir eski nesil oldu. Dolar bazında da Nvidia'nın önerdiği fiyatlar düştü. Kaldı ki yurt dışında satan mağazalar da üstüne kar payını, ülkesinin vergisini vs. koyuyor. Bizimkiler de hesaplarken bu üstüne kar edilmiş fiyatın üstüne vergi ve kendi karını ekleyerek hesaplıyor tüketiciyi kandırmak için. Türkiye'deki teknoloji mağazaları bizim yurtdışından aldığımız fiyattan almıyor o kartları. İsteyince Muhteşem Cuma vs. günlerle ucuza satabiliyorlar. Zararına satmıyorlar sonuçta.
Bu arada MSI,Asus gibi üreticiler Nvidia'nın önerdiği fiyat bandına yakın satıyordur mağazalara sonuçta. Mining furyası ortalığı karıştırdı ama o da geçiyor. Acil ihtiyacınız yoksa bekleyin.

Geçenlerde ilk stoğa böyle girdiğinde 4500'den girdi sonra 5000 yaptılar diye hatırlıyorum haberiniz olsun.

Hocam ayarlarınız nelerdir?

Burada iki rehber var modellere göre ayarlar değişiklik gösteriyor. Bende Gigabyte 2 fanlı RTX 2060 var.
Ayarlarım şöyle:

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-27_095732.png
    resim_2021-07-27_095732.png
    234,8 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı