Gigabyte RTX 2060 OC 6G'nin Windforce soğutmaya sahip olması sorun yaratır mı?

Guthwine

Hectopat
Makaleler
11
Yer
Malatya
Yukarıdaki konun da verdiği rahatlıkla bu model ekran kartını aldım. Yarın da ismet abi ile montajını yapacağız. Yani bir sorun yoktu şu ana dek.
Ama duşta aklıma gene takıldı.( duş olmasa halimiz n'olacak acaba 😀.) O yüzden Gigabyte'ın sitesine bakayım dedim bir de. Sonuç bu:

Screenshot_2020-08-24-15-23-33-071_com.android.chrome.jpg

Sitede Windforce soğutmaya sahip olduğu yazıyor. Ama aldığım modelde Windforce ibaresi yok. Bunun bana bir sorunu olur mu? Ayrıca neden Windforce soğutmaya sahip olduğu halde model isminde Windforce yazmıyor?

Aldığım model: GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Not: Aldığımız toptancının sitesinde ayrıntılar kısmı yoktu. Üstünde Windforce ibaresi de olmadığından rahat bir şekilde almıştım. Ayrıca verebileceğim bütçe de en fazla bu kadardı.

Aldığınız model Windforce modeli değil zaten. OC modeli. Ayrıca bu modelin iki revizyonu bulunuyor. Yanılmıyorsam revizyon 1.0 ısınma sorunlu. 2.0'da bu sorunu düzelttiler. Eğer aldığınız ürün revizyon 2.0 ise sorun yok.

1.0.png

2.0.png

İtopya'daki görsellere bakınca ürün revizyon 1.0 gibi duruyor. Tabii görseledeki ürünün aynısını gönderdiler mi bilemem.

Aldığınız model Windforce modeli değil zaten. OC modeli. Ayrıca bu modelin iki revizyonu bulunuyor. Yanılmıyorsam revizyon 1.0 ısınma sorunlu. 2.0'da bu sorunu düzelttiler. Eğer aldığınız ürün revizyon 2.0 ise sorun yok.

Eki Görüntüle 647378

Eki Görüntüle 647379

İtopya'daki görsellere bakınca ürün revizyon 1.0 gibi duruyor. Tabii görseledeki ürünün aynısını gönderdiler mi bilemem.
Hocam ürünü İtopya'dan almadım. Örnek olsun diye gösterdim. Dediğim gibi yarın montaj işini yapacağız. O zaman ürünün revizyon sürümüne bakarım. En kötü iade edip Galax modelini alırım. Teşekkürler.

Düzenleme: Revizyon modelini nasıl anlayacağım?

Yeni konular

Geri
Yukarı