Gigabyte RTX 2060 sıcaklığı nasıl düşürülür?

Bütçe
150TL

Türkistan

Decapat
Yer
Kilis
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar. Gigabyte RTX 2060 OC kullanıyorum. Mining yapıyorum sıcaklık 65-75 derece arasında geziyor undervolt yaptığım halde. Oyun oynarken de 80 dereceyi görebiliyor kartım. Kasamın sirkülasyonu çok iyi değil bu yüzden temperli camını çıkartıp kullanıyorum. Kasa satın almak dışında ekran kartımı nasıl soğutabilirim? Kasayı ileride değiştireceğim bana idareten çözüm gerek. Her türlü önerilerinize açığım şimdiden teşekkür ederim.

Fanlarınızı daha güçlü fanlar ile değiştirebilir veya ekstra fan alabilirsiniz. Ek olarak sistemi biraz daha hava sirkülasyonu olan bir yere taşımanızı tavsiye edebilirim. MSI Afterburner'dan güç limiti oluyordu diye hatırlıyorum oradan max gücü %100 yerine %90'a çekebilirsiniz ama nasıl oluyor detaylı bilmiyorum. aklıma gelen çözümler bunlar.

Fanlarınızı daha güçlü fanlar ile değiştirebilir veya ekstra fan alabilirsiniz. Ek olarak sistemi biraz daha hava sirkülasyonu olan bir yere taşımanızı tavsiye edebilirim. MSI Afterburner'dan güç limiti oluyordu diye hatırlıyorum oradan max gücü %100 yerine %90'a çekebilirsiniz ama nasıl oluyor detaylı bilmiyorum. aklıma gelen çözümler bunlar.
Güç limiti ve sıcaklık limiti ayarlarını en düşükte kullanıyorum. Kasanın içine ekran kartını soğutmaya odaklı ekstra fan ekleyebilirim. Önerdiğiniz fan var mıdır?

Tam verim ile kullanmaya devam etmek istiyorsan düşürümessin. Kasayı değiştirsende Max 5 derece farkeder. Kart ısınan bir kart.
Tanıdığım birkaç kişide de bu karttan var onlar 45 derecede kullanıyorlar kartı. Kasalarının çok etkisi var.
Oyunlarda FPS'i monitörünüzün Hz değerinin 30-40 FPS üstüne kilitleyin derim.
R6 Siege oynuyorum zaten en yüksek ayarlarda ortalama 180-190 FPS alıyorum. Monitörüm 165hz.

Güç limiti ve sıcaklık limiti ayarlarını en düşükte kullanıyorum. Kasanın içine ekran kartını soğutmaya odaklı ekstra fan ekleyebilirim. Önerdiğiniz fan var mıdır?
Fiyat açısından Cooler Master setini önerebilirim. Daha yüksek birşey isterseniz yüksek performans olarak Corsair setini önerebilirim. Ek olarak bazı arkadaşlarımız bir zamanlar sormuş hala mevcutsa oralardaki linklere de bütçeniz dahilinde bakmanızda fayda var. ilk link , ikinci link
Önceki yorumlar gibi termal macunu yenilemek de gayet başarılı bir soğutma sağlar.

Geri
Yukarı