Gigabyte RTX 2060 Sistem Toplama

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
1 gün öncesine kadar GTX 1660TI sistem toplamayı düşünüyordum fakat biraz daha araştırınca güncel bir ekran kartı olan 2060 toplamanın daha mantıklı olacağını düşündüm.

Hemen hemen sistemin bütün parçalarına karar vermiş gibiyim fakat aklımda bir kaç soru var.

- Parçalar birbirine uyumlu mu?
- Ekran kartı kasaya ve anakarta sığar mı?
- 3. nesil AMD işlemciler beklemeye değer mi? (Aslında hiç beklemek istemiyorum. Çünkü daha çıkacak, ülkemize gelecek, fiyatı pahalı olacak, bekleyeceğiz fiyat düşmesini, onun düşmesini beklerken 2. nesilin düşmesini de bekleyeceğiz derken en az 5 6 ay geçecek. O yüzden işlemciyi 2600x'te karar kıldım)

Şu şekil bir sisteme karar verdim sizlerin yardımıyla;

- Gigabyte RTX 2060 Gaming 3 Fanlı modeli (20 dolar daha ekleyip Aorus mu almalıyım? Ama ona ekle buna ekle derken 8i geçecek monitörle birlikte)
- Ryzen 5 2600x
- MSI TOMAHAWK Anakart
- Corsair LPX VENGEANCE 16GB (2x8GB) 3.000mhz Dual kit ram
- WD Blue 500GB m2 SSD
- Corsair Carbide 275R beyaz Kasa
- Corsair CX 650 watt PSU veya 750 watt

Gigabyte ekran kartları için bitcoin madenciliği yapan biri Gigabyte çok dandik hemen kırılıyor dökülüyor demişti bu doğru mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı