Gigabyte RTX 2060 Super Aorus satılır mı?

Bütçe
6000
Arkadaşlar RTX 2060 Super Aorus modelini kullanıyorum. 8 aylık kartım sadece oyun amaçlı kullanıyorum. Memnunum, bana yetiyor (2024'e kadar garantisi devam ediyor).
RTX 3000 serisi çıkmak üzere, şu an 6K'ya alıcı buldum sizce fiyat iyi mi?
Satsam kartsız kalırım diye korkuyorum, çok acelem yok ama 1-2 ay bekleyebilirim kartsız.
Ama para ekleme sansım yok üstüne 6K'ya satsam. RTX 3060 alabilir miyim bu paraya veya AMD serisini bilmiyorum. Ama o güçte o fiyata kart var mı, satısa ne zaman çıkar? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.
Çok kararsızım.

Sistemim:
Ryzen 5 3600X.
High Power 750W Gold.
6000 tl çok ucuz bu devirde sağlam kazık yemiş olursunuz şuan 13.000 tl ye 2060 super satılıyor. 2. el olsa bile en az 10000 tl eder diye düşünüyorum en azından stoklar yenilenene kadar.

3060'ın yakında çıkacağı söyleniyor. İstersen o zamana kadar kartı elinde tut. 3060 çıkınca belki şu an olan kartını 6K'ya satamazsın ama 3060 rahatça alırsın.

Evet hocam onu da düşündüm ama o zaman kimse gidipde RTX 3060 almak varken 2060 Super almaz yani. O yüzden çıkmadan biraz önce satmayı düşündüm üstüne ekleme şansım yok çünkü.
Bir aydır ekran kartım yok RX 580'i mi sattım. Çıkınca RTX 3060 la kafa kafaya takas ediyorum daha ne isteyeyim. Benim için karlı alışveriş oldu. 1350 liraya almıştım vakti zamanında şimdi kaç bin lira da.

Evet bende öyle düşünüyorum 4.100TL'ye almıştım kartı zamanında şimdi 6'ya satıp çıkınca o paraya 3060 almak çok güzel geliyor ama. Birçok kişi kartsız kalabilirsin diyor onu da göze almak istemiyorum. O yüzden acayip kararsızım ya.

6000 TL çok ucuz bu devirde sağlam kazık yemiş olursunuz şu an 13.000 TL'ye 2060 Super satılıyor. 2. el olsa bile en az 10000 TL eder diye düşünüyorum en azından stoklar yenilenene kadar.

Bilmiyorum hocam ilk başta 7.500 yazmıştım hiç yazan olmamıştı sizce kaça koyayım ve ne kadar bekliyeyim var mı bir fikriniz sanmam 10k ya falan kimsenin 2060 Super alacağını ama.

RX 580'i 8000 TL'ye koyani gordum, 6K ucuz kalır onun yanında bence daha yüksek tekliflere beklet.

RX 580 iyi Ethereum kazıyor çünkü 2060 verip birebir takas yapanları gördüm mining için. 5600 XT olsa istediği fiyata koyardı ama 2060'a talep daha az olacaktır.

Bilmiyorum hocam ilk başta 7.500 yazmıştım hiç yazan olmamıştı sizce kaça koyayım ve ne kadar bekliyeyim var mı bir fikriniz sanmam 10k ya falan kimsenin 2060 Super alacağını ama.
Ben de almam açıkçası 10.000 tl ye 2060 super sıfır olsa bile. Şuan 2070Super kullanıyorum 5k ya aldım. Açıkçası koyar. Ama acil ihtiyacı olan olursa el mahkum vermek zorunda parayı çünkü piyasa şuan böyle. Ekran kartını şu an satsanız bile stokların ne zaman yenilenceği belli değil. Ama şuanki duruma göre 8000-10000 arası bi fiyattan koymanızı tavsiye ederim illa satıcaksanız.

8 aydır ama hem basit işlerde CS:GO zaten sistem isteyen bir oyun değil CS:GO oynarken 63 dereceyi geçmedi dahi hiç. Dizi film izliyorum 8-10 saat maks 3 saat CS:GO oynuyorum.
CSgo zaten işlemciyi yoran bi oyun ekran kartına nerdeyse hiç yük binmiyo. Dizi film izlerken de aynı şekilde ekran kartı yüke girmez kısacası kutusu açılmış ama kullanılmamış bi kart gibi.

Ben de almam açıkçası 10.000 TL'ye 2060 Super sıfır olsa bile. Şu an 2070 Super kullanıyorum 5K ya aldım. Açıkçası koyar. Ama acil ihtiyacı olan olursa el mahkum vermek zorunda parayı çünkü piyasa şu an böyle. Ekran kartını şu an satsanız bile stokların ne zaman yenilenceği belli değil. Ama şu anki duruma göre 8000-10000 arası bir fiyattan koymanızı tavsiye ederim illa satıcaksanız.

Katılıyorum size ama dediğim gibi 2060 Super'ı satım 1 kaç ay sonra 3060 gibi bir kart almak çok cazip geliyor ama tabii kartsız kalmaktan daha fazla korkuyorum o yüzden çok kararsız kaldım.
AMD tarafı kartlar nasıl çıkacak olan hiç bilgim yok RX 6800 gibi kartlar kaça piyasaya çıkar bir bilgi var mı?

Geri
Yukarı