Gigabyte RTX 2060 Super Windforce ses problemi

Anaesthetica

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

14 şubatta İtopya'dan kasa toplamıştım, (Teknoking), bütün kurulumlar vs bittikten sonra şöyle bir problemle karşılaştım. Örnegin Sniper Ghost Contracts oyunu oynarken ilk başlarda herhangi bir ses yok fakat bir müddet sonra ekran kartından bayağı bir cızırtı ses gelmekteydi. Götürdüğümde bunun sebebinin mekanik olarak ekran kartının sağ fanının içerideki bir componente sürtmesi kaynaklı oldugunu düşünerek bir tane vidasını gevşeterek çözüme kavuşturdular. Fakat içime sinmemesi sebebiyle her ne kadar yeni bir ekran kartı ile yeniden değiştirmiş olsam da şu an takılmış olan yeni ekran kartında da aynı problem bulunmakta ve internette de baktıgım kadarıyla bu problem Gigabyte 2060 Super Windforce kullanıcısı çoğu kişide var.

Bu arada kasayı dikey değil de yatay kullandığım zaman bu şekilde herhangi bir ses vs gibi problem gelmemekte. Sormak istediğim bu problemi yaşayan başka birisi bulunmakta mıdır forumda? Çözüm ne önerilmektedir.

İyi forumlar.

Tanıdığım bir yayıncı arkadaşta hazır toplama bir sistem almştı sanırım İtopya'dan onda da ekran kartı problemliydi. Sonra başka bir markayla değiştirdiler onda da sorun çıktı. Kartı satıp MSI RTX 2060 Gaming Z aldı.

Bir yayıncı arkadaş daha var onda sorun çıkmamıştı. Sanırım RTX 2060'ın Gigabyte modellerinde bir sorun var. Başka bir marka ile değiştirebilme şansın varsa yap.

Hatta twitch'te yayın açarsa kendisine sor diye linkini de vereyim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bende de aynı model var gürültü sorunum yok ama
Oyunlarda Max. 83 dereceye kadar çıkıyor ve Coil Whine var(Ses ara sıra geliyor ara sıra gelmiyor anlayamadım), sizde sıcaklıklar nasıl?

Bende de aynı model var gürültü sorunum yok ama
Oyunlarda Max. 83 dereceye kadar çıkıyor ve Coil Whine var(Ses ara sıra geliyor ara sıra gelmiyor anlayamadım), sizde sıcaklıklar nasıl?

sıcaklıklarda henuz 80 üstünü görmedim acıkcası soğutması ıyı ama kasa dikey iken sesın cıkması fakat yatay pozisyondayken cıkmaması ilgincime gitti, nette de araştırmalarım sonucunda 2060 super serisinde bu sıkıntının oldugunu ögrendım acıkcası ne yapcam bılmıyorum itopya'ya gidip yenıden bunu alın da demek istemiyorum cok kararsızım su an acıkcası
video çektim yüklüyorum, arkadaşlar 75 derece sonrası ekran kartından şu şekilde bir ses gelmekte, ve farkındaysanız furmark'ı kapatıp ekran kartını normal moduna geri çektiğimde ses gidiyor.
işin ilginc yanı kasa yan dururken hıcbırşey yok, ama dikey konumda bu sekilde bir problem mevcut. İtopya'ya gidip bu kartı verip başka bir 2060 super almayı planlıyorum fikirlerinize açığım bu konuda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bence msi veya asus un 2060s versiyonunu alın. Madem böyle bir sıkıntı var ve sizi de rahatsız ediyor bu durum en mantıklısı değiştirmek. Kafanız rahat eder en azından.

arkadaşlar bilgilendirme geçiyim ki herkesin de aklında olsun,

Itopya'ya gittim ve sağolsunlar tek bir sıkıntı cıkarmadan direk iade verdiler, bende asus rog strix ile değiştirdim su an sükür cok güzel calısmakta.

aklınızda bulunsun gigabyte'ın bu 2060 super serisinde ınternette bugünde yaptıgım araştırmada baya baya sıkıntılar gördüm sizlere tavsiyem iyi düşünün taşının benim gibi daha ilk günden servisin yolunu tutmak zorunda kalmayın.

Aslında bu olay Gigabyte firmasının adını kötüleyecek kadar büyük bir şey değil, böyle durumlar her markada karşılaşılabilir, kaldı ki her Gigabyte RTX 2060 Super kartta da bu ses sorunu yok, bu durum vidalardaki hafif gevşeklikten kaynaklı, kartın sağında solunda altında üstünde kısacası gördüğünüz her yerdeki vidalarını biraz sıkın, düzeliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı