Gigabyte RTX 2060 Windforce'a undervolt nasıl yapılır?

Yeni konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum. Eski bulduklarım stabil değilmiş :D. Şu anki bulduğum hali ile heaven benchmarkta UV varken 72 derece maksimum 69 ortalama gördüm. UV olmadan 82 derece maksimum ortalama 80 derece gördüm. Ayarları bulamadığımın anlamamın sebebi bilgisayarı açınca değerlerde düzensizlik oluyordu, Genshin Impact Fortnite RTX Minecraft gibi oyunlarda crash yiyordum, sistem kitleniyordu, belki aynı modele sahip bir arkadaş vardır diye yazıyorum bulabildiğim değerler bunlar bakalım ilerleyen zamanda ne olacak.
1649629983021.png

Yeni konu açmak istemediğim için buraya yazıyorum. Eski bulduklarım stabil değilmiş :D. Şu anki bulduğum hali ile heaven benchmarkta UV varken 72 derece maksimum 69 ortalama gördüm. UV olmadan 82 derece maksimum ortalama 80 derece gördüm. Ayarları bulamadığımın anlamamın sebebi bilgisayarı açınca değerlerde düzensizlik oluyordu, Genshin Impact Fortnite RTX Minecraft gibi oyunlarda crash yiyordum, sistem kitleniyordu, belki aynı modele sahip bir arkadaş vardır diye yazıyorum bulabildiğim değerler bunlar bakalım ilerleyen zamanda ne olacak.
Eki Görüntüle 1355895
Hemen hemen aynı bilgisayara sahibiz. Bana özelden yardımcı olabilir misin? Ekran kartım aşırı ısınıyor.

Hemen hemen aynı bilgisayara sahibiz. Bana özelden yardımcı olabilir misin? Ekran kartım aşırı ısınıyor.

Hocam bu kart için yapacak bir şey maalesef ki yok UV geçici bir çözüm ancak içiniz rahat etmiyorsa ekte eklediğimi deneyebilirsiniz ancak benim bilgisayarımda darboğaz var hem 10100F hem de 900p monitöre sahip olduğumdan. Voltaj sabitleme hep açık olmamalı ekran kartı hep 1800MHz de kullanıyor. Tavsiyem bu değerleri kendiniz bulmanız.

Dosya Ekleri

• 1653313752843.png
    1653313752843.png
    363,4 KB · Görüntüleme: 56
Hocam bu kart için yapacak bir şey maalesef ki yok UV geçici bir çözüm ancak içiniz rahat etmiyorsa ekte eklediğimi deneyebilirsiniz ancak benim bilgisayarımda darboğaz var hem 10100F hem de 900p monitöre sahip olduğumdan. Voltaj sabitleme hep açık olmamalı ekran kartı hep 1800MHz de kullanıyor. Tavsiyem bu değerleri kendiniz bulmanız.
Ben de aynı işlemciye sahibim ama benim monitör 1080p. Şu attığınız grafiği nasıl yapıcam? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Ben de aynı işlemciye sahibim ama benim monitör 1080p. Şu attığınız grafiği nasıl yapacağım? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.

Çoğu kart neredeyse aynı Mv'ye yakın oluyor ancak monitörüm sıkıntı olduğundan size net cevap veremeyeceğim. Ben UV sonrası FH4'ü 65 derece maksimum oynadım normalde 76-77. Ride 2 maksimum 76 ortalama 70 derece de oynadım normalde 83-84 görüyorum. Değerleri bulmak için MSI Afterburner'dan ekran kartı güç, çekirdek hızı ve sıcaklığı açın,

1653315389638.png

Voltaj kontrolürünü açın "Third party" olsun.
Ekran kartını zorlayan bir oyuna girin orada oyunu ortalama kaç MHz çalıştığına ve kaç Mv'de çalıştığına bakın (1800-1860 gibi olacaktır ihtimalle), ardından bulduğunuz değerin hangi mv arasında olduğunu bulup not alın, ardından kaç Mv'a sabitlemek istediğinizi seçin (genelde 900 mv oluyor 2060), seçtiğiniz 900Mv'daki değeri normal değerinizde çıkarın (sallıyorum 1680MHz ise 1800MHz'den çıkarın) Core clock yerine o değeri yazın 900Mv'a denk gelsin 1800MHz ancak oyundayken yapmayın yanan karta overclock yapmış olursunuz. Ve 900Mv'ı seçip l tuşuna basıyoruz(sarı bir çizgi gözüküyor zaten oyunu girip değerlere bakıyoruz, 76-77 derece gibi sıcaklıklar kartlarımız için iyi. ancak böyle UV yapmanızı önermem çünkü benim ekranım 900p dediğim gibi.

Bu rehberlere bakarakta yapabilirsiniz. Tavsiyem yeni konu açmanız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı