Gigabyte RTX 2070S Coil Whine sebebiyle Global servis aracılığıyla değişim

FahriBilici

Decapat
Merhaba. Gigabyte RTX 2070s ekran kartimi 12 Haziran 2020'de aldigimda coil whine fark etmistim yuk altindayken ve Sinerji bilgisayar degisimi yapti. Degisim yapilan kartta da coil whine cikti ama ellerinde stok olmadigindan garantiye gondermeleri gerektigini soylediler. Ben de o donem is yogunlugu oldugundan ve isimi yapabilmek için ekran kartina ihtiyacım oldugundan gondermemistim.

Gecenlerde New World adli oyuna başladım ve oynarken coil whine sesi iyice cikmaya basladigindan artik garantiye gonderiyim dedim ve iletisime gectim su an ekip ile. Fabrika seviyesinde kabul edilebilir oldugunu soylediler. Ellerinde stok olmadigindan degisim yapamayacaklarini, istersem para iadesi olarak yapabileceklerini ama bu durumda benim zarara ugrayacagimi soylediler su anki fiyatların cok ucmus olmasi sebebi ile. Ilgilenen arkadas gercekten yardimci olmak için benimle konustu ve acikladi sag olsun.

Size sormak istedigim, bu tarz bir durumda Gigabyte global ile iletisime gecip orasi uzerinden sifir ekran karti degisimi yapilabiliyor mu onu ogrenmek istedim. Bu tarz durumlarla karsilasan var mi?

Global değişim olur mu bilmiyorum ama firmanın tavrını begendim. Kartı alikoyup illa para iadesi alacaksin diyen bazı firmalarin mağdur müşterilerini cokca okuduk forumda. Bence bu yoklukta eger kartın ömrüne eksi bir etkisi yoksa kartı kullanmaya devam etmeniz en mantıklı yol olur. Varsa Gigabyte Global destek hattı oraya da ulasabilirsiniz bu süreçte. Daha önce MSİ ile ilgili Globalden değişim yapıldığına dair bir şeyler okumustum belki Gigabyte için de böyle bir imkan olabilir.

Geçmiş olsun hocam inşallah Gigabyte Global yardımcı olur. Eğer ulaşırsan sonuçlarını burada paylaşır mısın? Bende de Gigabyte ekran kartı var o yüzden merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı