Coil whine sebebiyle ekran kartı değişimi yapılır mı?

Ekran kartının para iadesi yapıldı. Bende RTX 2070 Ventus gp aldım. Gaming Z modellerinde bildiğim kadarıyla cw kronik bir sorun.

İleride upgrade düşünürsem garantiye veri iade sağlamaya çalışırım, şu anlık kullanmaya karar verdim çünkü kasayı kapatınca duyma ihtimali cok düşük.

Kasa fan gürültüsüne veya çevresel gürültü sebebiyle CW sesi az gelebilir.

Ancak kart yük altındayken sessiz bir ortamda test edin.

CW sorunu ciddiye alınmayabilir ancak bobin patlamasına kadar yolu var.
Yabancı kaynaklarda bunu doğrulayan görseller ve durum aktarmaları vardı.

MSI firmasında CW desteği baya sıkıntılı.
Süreci fazla uzatmayın bence.

Zamanında 1080 Ti ekran kartımda baya yıprattılar beni.

Asus üzerinden bir kartta bu sorun olsa dahi garanti süresi bitmediği taktirde servis hakların mevcut.
Ancak bunu fırsata çeviren biri vardı.
Başka bir forumdan görmüştüm.
17,18 ay cihazı kullanıp CW sorunu yüzünden değişim veya para iadesi raporu istemiş.
İlk cihazda cihazın yenisi sağlanamadığı için para iadesi yapılmış.
Yeni aldığı kart üzerinde yine aynı mantığı uygulamaya kalktığında durumu fark eden servis rapor vermeden cihazı geri teslim etmiş.

Servis kayıtları her zaman saklanır. Geçmiş kayıtlara dahi bakılarak kararlar çıkıyor bunu asla unutmayın.

Son düzenleme:
Kasa fan gürültüsüne veya çevresel gürültü sebebiyle CW sesi az gelebilir.

Ancak kart yük altındayken sessiz bir ortamda test edin.

CW sorunu ciddiye alınmayabilir ancak bobin patlamasına kadar yolu var.
Yabancı kaynaklarda bunu doğrulayan görseller ve durum aktarmaları vardı.

MSI firmasında CW desteği baya sıkıntılı.
Süreci fazla uzatmayın bence.

Zamanında 1080 Ti ekran kartımda baya yıprattılar beni.

Asus üzerinden bir kartta bu sorun olsa dahi garanti süresi bitmediği taktirde servis hakların mevcut.
Ancak bunu fırsata çeviren biri vardı.
Başka bir forumdan görmüştüm.
17,18 ay cihazı kullanıp CW sorunu yüzünden değişim veya para iadesi raporu istemiş.
İlk cihazda cihazın yenisi sağlanamadığı için para iadesi yapılmış.
Yeni aldığı kart üzerinde yine aynı mantığı uygulamaya kalktığında durumu fark eden servis rapor vermeden cihazı geri teslim etmiş.

Servis kayıtları her zaman saklanır. Geçmiş kayıtlara dahi bakılarak kararlar çıkıyor bunu asla unutmayın.
Hocam rx 6600 var asus. Garanti ile telefondan görüştüm bana cw nın bi problem olmadığını Dünya da ki elektronik cihazların %70 inde de olduğunu vs söylediler . Anlayacağın Asus un....

Geri
Yukarı