Gigabyte RTX 2080 Super O.C 88 dereceye çıkıyor

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte RTX 2080 Super O.C var. 88 dereceye kadar çıktığını gözlemledim. Henüz bir sorun olmadı. Sanırım limit 89 derece. 89 derecenin de üzerine çıkar mı? Yoksa frekans kısıp sıcaklığı sabitler mi kart? Bu arada fanlar %100 devirde.

Gigabyte RTX 2080 Super O.C var. 88 dereceye kadar çıktığını gözlemledim. Henüz bir sorun olmadı. Sanırım limit 89 derece. 89 derecenin de üzerine çıkar mı? Yoksa frekans kısıp sıcaklığı sabitler mi kart? Bu arada fanlar %100 devirde.

Sıcaklık çok anormal bu sıcaklık değerleri hangi oyundayken oluyor ayrıca kart yeni mi?

Limitin 89 derece oldugunu hiç sanmiyorum hocam. En az 95 falandir. Endiselenecek hiçbir durum yok bence.

1 yıl oldu alalı sistemi. Yüksek oyunlarda oluyor. Borderlands 3 oynuyorum Ultra grafik.

Hepmi böyleydi yoksa yenimi başladı yeni başladıysa ekran kartının macununu yenile ayrıca fanları kontrol et eskiden de vardıysa kartta sorun olabilir.

Limitin 89 derece oldugunu hiç sanmiyorum hocam. En az 95 falandir. Endiselenecek hiçbir durum yok bence.

85 derece ve üstü problemlidir.

Bir kasanın fotoğrafını net görebileceğimiz şekilde paylaşır mısınız?

RTX 2080 Super için resmi NVIDIA sitesinde Max GPU temperature 89 yazıyor.

Kuzey kutbunda evet olabilir. Dostum yaz aylarındayız. Hava sıcaklığı 37 derece + nem. 😀

Hocam o kartın stres testinde bile en fazla 80 derece olması lazım bu şekilde uzun süre kullanırsanız kart zarar görebilir.

Geri
Yukarı