Gigabyte RTX 3060 12 GB alınır mı?

Bütçe
8500tl
Nasıl yani anlamadım Intel ile uyumlu olması için MSI önerdim, sonuçta AMD ekran kartı gibi sorunlar çıkarmaz.

Moderasyon notu: Intel sistemler ile yalnızca MSI uyumlu değildir. MSI ile AMD'yi kıyaslamak, elma ile armut kıyaslamaktır.
Pardon, "İşlemcin Intel ise MSI alınmaz" diye görmüşüm, yine de ekran kartı markasıyla işlemcinin ne alakası olduğunu çözemedim.

AMD ekran kartı BIOS sorunları vardır illaki ve render almak için ASUS veya MSI önerdim eğer işlemcisi Intel ise daha verimli olur.
1) AMD ekran kartları sorunludur diyeni gördüm ama VBIOS sorunu vardır diyeni ilk defa gördüm. Fabrika çıkışlı OC bir nebze daha risklidir ama bunun da marka ile değil model ile alakası var.

2) Render almak için ASUS-MSI ne alaka?

3) İşlemci Intel ise ASUS-MSI niye daha verimli çalışıyor?

AMD ekran kartı BIOS sorunları vardır illaki ve render almak için ASUS veya MSI önerdim eğer işlemcisi Intel ise daha verimli olur.

ASUS ve MSI kendi chipsetlerini üretip ekran kartı yapan bir firma mı? AMD ve BIOS sorunu ne alaka ayrıca? Hadi WattMan desen neyse, MSI ve ASUS işlemci Intel ise nasıl daha verimli oluyor bu firmalar NVIDIA ve AMD'den chipset alıp kart yapan firmalar uyumluluk konusunda saçmalamışsın ayrıca her işlemciye beslediği sürece her ekran kartı uyumlu olur, sen mümkünse ne de sistem öner ne bileşen uyumluluğu hakkında yorum yapma.

1) AMD ekran kartları sorunludur diyeni gördüm ama VBIOS sorunu vardır diyeni ilk defa gördüm. Fabrika çıkışlı OC bir nebze daha risklidir ama bunun da marka ile değil model ile alakası var.

2) render almak için ASUS-MSI ne alaka?

3) işlemci Intel ise ASUS-MSI niye daha verimli çalışıyor?

2. ve 3. soruya yanıt: Kullandığı program hem OpenCL hem de CUDA destekliyorsa NVIDIA ekran kartları daha avantajlı.

Çoğunlukla oyun oynasamda edit yapip render alacagim zamanda olacak. Bu sartlar altında daha iyisini önerir misiniz? Bazi forumlarda bazi hikayeleri oyunlarda kasacagini soylediler. Düşünceleriniz neler?
Ekran kartı markasi olabilecek olanlar.
ASUS.
MSI.
Gigabyte.
Aynısına sahibim, hiç ısınmıyor.

Geri
Yukarı