Gözlük taktıkça numara büyür mü?

• Konuyu başlatan rico
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 22
  • Görüntüleme 48B
Ben 5 senedir gözlük 1 senedir lens kullanıyorum. Göz numaralarım en başından beri değişmedi hala aynı, miyopum.

Merhaba cevap verirseniz sevinirim astigmatiniz kaçtı kaça düştü ve nasıl yaptınız.
Belirli seviyeye ulaşmış bir astigmat - fiziki bir müdahale olmaksızın eski haline dönemez kolay kolay. Olmuşsa da çok spesifik bir örnektir, o umut ile hayale kapılma derim.

Astigmat ufak oranda bende de var, yaşım 27. Artık akşam araba sürerken gözlük olmadan huzursuz hissetme evresine giriyorum. Kendi kendine düzeldiği pek görüşmüş şey değil, lazer tedavisi gerekiyor.

Belirli seviyeye ulaşmış bir astigmat - fiziki bir müdahale olmaksızın eski haline dönemez kolay kolay. Olmuşsa da çok spesifik bir örnektir, o umut ile hayale kapılma derim.

Astigmat ufak oranda bende de var, yaşım 27. artık akşam araba sürerken gözlük olmadan huzursuz hissetme evresine giriyorum. Kendi kendine düzeldiği pek görüşmüş şey değil, lazer tedavisi gerekiyor.

Hocam bugün sağlık raporu için göz muayenesi olmaya gittim ve göz testini olduktan sonra doktor bana 1 derece astigmatımın olduğunu söyledi. Uzağı görmekte zorlanıyorsun değil mi dedi ben de hayır dedim çünkü zorlanmıyorum sadece eğer çok uzaktaysa okurken bulanık oluyor bazen ve sonra test yaptı işte harflerin hepsini doğru okudum. Yine de aklıma takıldı bu 1 derece astigmat ciddi bir şey mi? Gözlük takmam gerekir mi yoksa takmazsam ilerler mi çünkü genelde zaten hep bilgisayar başındayım daha da ilerlemesini istemiyorum.

Geri
Yukarı