Gigabyte RTX 3060 Eagle OC alınır mı?

Bütçe
8600

Wnairz

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. İki adet AMD ekran kartında sorun yaşamam üzerine (6600 XT ve 6700) NVIDIA tarafına geçmeye karar verdim. RTX 3060 düşünüyorum, şu an piyasadaki en ucuz modeli Gigabyte RTX 3060 Eagle OC modeli. Sizce alınır mı? Yoksa önereceğiniz farklı bir modeli var mı? Bütçem 8600 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gigabyt-ın 2 serisi var ki, onlardan uzak durman iyi olurdu. 1-cisi Eagle serisi, 2-cisi de windforce serisi. Aslında AMD tarafında bu serilerde problem olmuyor amma nedense Nvidia tarafında hep ısınma sorunları var. Benim şahsen Rtx 2060 süper windforce ve Rtx 3060 eagle serilerinden kartlarım oldu. Rtx 2060 süper olanı boşta 40-45 derecede, oyunlarda 87-88 derecelerde geziyordu. Eagle serisinden olan da aynı windforce-de olduğu gibiydi. Sadece oyunlarda 86 derecede geziniyordu. Youtube-de araştırdım, meğer bu sorunlar çok yaşanıyormuş yurtdışı alıcılarda da. Gigabyte-dan alınacak Nvidia tarafındakı bütçe dostu(nisbeten düşük bütçede) yegane seri bence gaming serisi. Aorus serisi de zaten söz yok mükemmel bir seri. Amma pahalı o da.

Geri
Yukarı