Gigabyte RTX 3060 Ti Gaming ekran kartı alınır mı?

Daha uyguna RTX 4060 Ti var.

Ryzen 5 5600 ile güzel gider.
Islemci ile beraber darboğaz yapmaz mı R5 3600 ile yani. 5600 için bütçeyi artırabilirse 5600 ile 4060Ti daha iyi olur.

40

Aynı şeyi söyledim zaten. Sogutucuya da gerek yok undervolt yapabilir performansı çok etkilenmeden. Bir sürü rehber var.

Verdiğiniz örnekler gerçekten daha mantıklı, hem daha yeni bir ekran kartı hem daha güçlü bir işlemci geliyor aynı paraya. Üzerine biraz daha koyup 4060 Ti ve işlemciyi almam daha mantıklı olur mu 4060 ve 4060 Ti arasında ki fark ne kadar olacaktır?

Bu şekilde bütçeyi biraz arttırabilirim 18-20k arasında yapabilirim. Alamazsam bile bir sonraki ay soğutucu takviyesi yapabilirim sisteme.

1 kuruş bütçe artiramayanlar var. 1k civarında kule tipi yeterli olduğunu bende biliyorum. Neden ısrar ediyorsunuz arkadaş bütçe artirabilirim demeden?
Israr etmedim, öneri yaptım. Ne gerek var bunu mesele haline getirip tartışmaya. Almak isterse cevap olarak belirtir zaten. Daha da büyütmeyelim en iyisi. 🙂

Bu şekilde bütçeyi biraz arttırabilirim 18-20k arasında yapabilirim. Alamazsam bile bir sonraki ay soğutucu takviyesi yapabilirim sisteme.
RTX 4060 Ti ve Ryzen 5 5600 alabilirsin o halde. Karşılaştırma videolarını izleyebilirsin iki kartın.

Israr etmedim, öneri yaptım. Ne gerek var bunu mesele haline getirip tartışmaya. Almak isterse cevap olarak belirtir zaten. Daha da büyütmeyelim en iyisi. 🙂
Tamam hocam.

RTX 4060 Ti ve Ryzen 5 5600 alabilirsin o halde. Karşılaştırma videolarını izleyebilirsin iki kartın.
Evet en iyi öyle olur. Ag400 soğutma yeterli olur. İleriye dönük olsun ileride AM5 sisteme geçer güçlü bir işlemci alırım derseniz bütçe varken Phantom Spirit 120SE alabilirsiniz. ARGB modelini almayın B450M S2H'de ARGB kontrolcusu yoktu galiba.

Islemci ile beraber darboğaz yapmaz mı R5 3600 ile yani. 5600 için bütçeyi artırabilirse 5600 ile 4060Ti daha iyi olur.
Bu tür parçalar genelde bir defa alınıyor. RTX 4060 Ti ile Ryzen 5 3600 ile biraz darboğaz yapar ancak çok rahatsız etmez. İleride Ryzen 5 5600 geçer ve rahat eder, daha uygun olur.
18-20 bin TL'ye çıkıyorsan attığım RTX 4060 Ti'ı ve Ryzen 5 5600 al.
Toplam: 19500 TL.

Geri
Yukarı