Gigabyte RTX 3070 Eagle cızırtı yapıyor

Emovic

Hectopat
Gigabyte RTX 3070 Eagle ekran kartımda 3D %100 kullanımda cızırtı geliyor.
OCCT'den 3D testini başlattıktan sonra cızırtı geliyor mouse hareket ettirince daha çok ses çıkıyor. Sebebi nedir?

1674508306780.png

Büyük ihtimalle Coil Whine. Bazen fan sesi ile de karışabilir. Coil Whine zararlı değildir. Ses yapar. Ses esnasında fanlar da tam hızda mı çalışıyordu?

Büyük ihtimalle Coil Whine. Bazen fan sesi ile de karışabilir. Coil Whine zararlı değildir. Ses yapar. Ses esnasında fanlar da tam hızda mı çalışıyordu?
Hayır fanlarla alakalı bir durum olduğunu sanmıyorum.

Büyük ihtimalle coil whine. Bazen fan sesi ile de karışabilir. Coil whine zararlı değildir. Ses yapar. Ses esnasında fanlar da tam hızda mı çalışıyordu?

3 tane ekran kartı değiştim hepsi farklı model marka hepsinde bu sorunla karşılaştım çözümü yok mudur şans yok bende.

O zaman Coil Whine ihtimali gözüküyor. PSU ve GPU'da görülebilir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Oyunlarda da deneyip görün derim.

O zaman coil whine ihtimali gözüküyor. PSU ve GPU'da görülebilir. İsterseniz garantiye gönderebilirsiniz. Oyunlarda da deneyip görün derim.

Denedim coil whine büyük ihtimal eski kartımda da coil whine vardı parayı iade etmişlerdi ama şu an bu kartı almaya kalksam 3 bin falan fazla vermem gerekecek gerek var mı bilmiyorum.

Dediğim gibi hocam, sadece ses yapar. Zararlı değildir. 3000 TL de az bir rakam sayılmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı