Çözüldü Gigabyte RTX 3070 için 140W ve 1575 MHz kullanım değerleri normal mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ascendes

Hectopat
Daha fazla  
Karta uzun zamandır bakım yapmıyorum ama aklıma takılan bir şey var.

1687541875969.png

Gördüğünüz üzere %100 kullanımda 1575 MHz çekiyor ve 140W kullanıyor. İzlediğim videolarda bunların daha yüksek değer olduğunu gördüm. Ne yapmam gerek?

Dosya Ekleri

• 1687541835965.png
    1687541835965.png
    21,8 KB · Görüntüleme: 8
Çözüm
Hocam kartınıza macun bakımı yapıp MSI Afterburner'dan bakabilir misiniz MHz değerlerinize bir de GPU'yu stress testine sokabilir misiniz ne yapıyor.

FurMark'ta puanı 9800 çıkıyor bu normallere göre biraz düşük 11k falan çıkıyor diğer modeller.
Ek olarak Gigabyte supporta yazdım benden log istediler logları burayada bırakiyim. Macun değişimini memlekete dönünce yapacağım gibi şimdilik tek umudum stabil bir sıcaklığa gelince watt değerinin yükselmesi belki korumak için az watt çekiyor diye düşünüyorum.

FurMark'ta puanı 9800 çıkıyor bu normallere göre biraz düşük 11k falan çıkıyor diğer modeller.
Ek olarak Gigabyte supporta yazdım benden log istediler logları burayada bırakiyim. Macun değişimini memlekete dönünce yapacağım gibi şimdilik tek umudum stabil bir sıcaklığa gelince watt değerinin yükselmesi belki korumak için az watt çekiyor diye düşünüyorum.

Attığımda oyunu kapatıp öyle kaydı kapattım. Sıcaklığı 60'a düşünce 1815 MHz'ye çıktı bu benim için umut verici logda son 2 satırda görebilirsiniz.
Hortlatmak gibi olacak ama sorunumu hala çözemedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu değerler TDP değerleri yük altında iken PCI-e 75 watt olmalı yazıyor benimki 36 anakartta bir sorun olabilir mi?

Güncelleme: Merhaba arkadaşlar sorunum macun değişimi sonrası düzeldi hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.
Kartınızın OC modda 1980 MHz civarına çıkıp, 230W'a kadar güç çekmesi lazım, sistemde yüklü yazılımlardan biriyle Power limit mi koydunuz farkına varmadan?

Herhangi bir işlem yapmadım hiç sistemi yeni kurdum sadece ekran kartı 2.el aldım.Power limit koyduğumu düşünmüyorum windows ayarlarım maksimum performansta

Maalesef değişim olmadı. Kafayı yiyeceğim şimdi oyun girişinde 1915 oluyor siyah ekranda sonra 1575 civarında seyderiyor.

Maalesef değişim olmadı. Kafayı yiyeceğim şimdi oyun girişinde 1915 oluyor siyah ekranda sonra 1575 civarında seyderiyor.

Forumların hepsini taradım kimsenin böyle bir sorunu yok.

Arkadaşlar çözümü bilen yok mu yardım edin kart arızası olabilir mi?

Son düzenleme:
Furmark testi yapıp bakın, ne kadar güç çekecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı