RTX 3070 ekran kartı kullanım değerleri

Makaleler
2
Yer
İstanbul Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba,

RTX 3080 alıp iade ettikten sonrasında MSI RTX 3070 Ventus aldım.
Ancak GTA V oynarken fark ettim ki %14 güç kullanıyor ve FPS 60'ın bile altına düşüyor.
İki monitörüm var biri 144 Hz diğer 240 Hz G-Sync kullanmasa 60'ın altında gözlerimi yırtacak.
Neden yüksek FPS'lerde kullanamadığımı bilmiyorum. Yardımcı olmanızı rica ederim.
Yayın yaparken özellikle LoL gibi bir oyun bile kasma yapabiliyor. Bu seviye kartlar ile olmaması lazım diye düşünüyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem:
  • MSI X570 GAMING Edge.
  • Ryzen 7 3700X.
  • G.Skill tridentz 2x8 3600 MHz.
  • Cooler Master Masterliquid ML 240.
  • MSI RTX 3070 Ventus.
  • Samsung 960 Evo 250 GB SSD.
  • Seagate 2 TB HDD.
  • Aerocool xpredator 750M PSU.

Kusura bakmayın işlerim vardı bakamadım. 2X ve 4X açın. Uygulayıp oyuna girin. 2K ve 4K seçenekleri seçip oyunda Afterburner ile birlikte testler yapın. İşlemci ve ekran kartı kullanımına dair.

Estafurullah. Hepsini açtım ve yüksek kullanım aldım aslında. Fena değil gibiydi.

Estafurullah. Hepsini açtım ve yüksek kullanım aldım aslında. Fena değil gibiydi.

Yayın yaptığınıza göre küçük bir yayın denemesi de yapın. Eğer görüntü kalitesinde ve performansta herhangi bir sorun yaşamıyorsanız bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. İleride ise bütçeniz olduğu zaman 2K monitöre geçmenizi tavsiye ederim.
Ayrıca yayın hayatınızda başarılar dilerim. Eğer denk gelirsem yayınınızı izlerim.

Geri
Yukarı