Gigabyte RTX 4060 Ti alınır mı?

Friedhelm

Hectopat
Ben Gigabyte 3060 Ti kullanıyorum çok memnunum, canavar gibi kart. İnce hesap sorun yaratacak bir site değil güvenebilirsin.

Son düzenleme:
Soğutma çözümü epey kötü gözüküyor.

1696027915364.png

10 dakikalık Cyberpunk 2077 sonrası 68 derece görmüş.

1696028217878.png

Tabii fanlar 2000 devir basmış ve 38.7 dB ses üretmiş.

1696028322976.png

Bu arada testler tamamen izole edilmiş bir ortamda yapılmış ve termal macun değiştirilmiş.

Kaynak;

Soğutma çözümü epey kötü gözüküyor.

Eki Görüntüle 1962038

10 dakikalık Cyberpunk 2077 sonrası 68 derece görmüş.

Eki Görüntüle 1962040

Tabii fanlar 2000 devir basmış ve 38.7 dB ses üretmiş.

Eki Görüntüle 1962041

Bu arada testler tamamen izole edilmiş bir ortamda yapılmış ve termal macun değiştirilmiş.

Kaynak;

Hocam bilgisayar mühendisi değilim anlamıyorum dediklerini yani kötümü soğutması?

Hocam bilgisayar mühendisi değilim anlamıyorum dediklerini yani kötümü soğutması?
Sonuç şu: Soğutma çözümü kötü, dolayısıyla hava akışı kötü olan bir kasa kullanıyorsan veya sıcak bir yerde yaşıyorsan veya kasayı koyduğun yer kapalı bir yer ise sıcaklıklar memnun etmez. Bunun dışında tatmin edici sıcaklıklarda kalsa dahi bu sefer de fan sesini duymaya başlayabilirsin.

Sonuç şu: Soğutma çözümü kötü, dolayısıyla hava akışı kötü olan bir kasa kullanıyorsan veya sıcak bir yerde yaşıyorsan veya kasayı koyduğun yer kapalı bir yer ise sıcaklıklar memnun etmez. Bunun dışında tatmin edici sıcaklıklarda kalsa dahi bu sefer de fan sesini duymaya başlayabilirsin.

Bunun bir üstünde 500 TL farka Colorful var değecekse onu alsın yoksa bundan ucuz 4060 Ti yok şu anda. Kış öncesi bir seçim yapmak iyi gider malum Türkiye'nin borç ödemeleri geliyor yine ani yükselişler görebiliriz dolar kurunda ne olur ne olmaz.

Bunun bir üstünde 500 TL farka Colorful var değecekse onu alsın yoksa bundan ucuz 4060 Ti yok şu anda. Kış öncesi bir seçim yapmak iyi gider malum Türkiye'nin borç ödemeleri geliyor yine ani yükselişler görebiliriz dolar kurunda ne olur ne olmaz.
4060 Ti Windforce'un 1 tane de olsa incelemesi var da bu Colorful'un 1 tane bile incelemesi yok, zor seçim açıkçası :D Muhtemelen ikisini de alır daha soğuk ve sessiz çalışanı elimde tutar diğerini iade ederdim.

İncelemesi olmayan modeller arasında kıyas yapmak bayağı zor bir durum. Mecbur kafalamak gerekiyor.

4060 Ti Windforce'un 1 tane de olsa incelemesi var da bu Colorful'un 1 tane bile incelemesi yok, zor seçim açıkçası :D Muhtemelen ikisini de alır daha soğuk ve sessiz çalışanı elimde tutar diğerini iade ederdim.

4060 Ti MSI Ventus Black ne kadar kötü ise söylersen belki tahminde bulunabilirim Gigabyte Windforce iş yapar mı yapmaz mı. O kart hem soğutma hem de fan gürültüsünde tecrübe ettiğim en kötü şeydi.

Yerine aldığım Colorful iGame Ultra modeli de tam overkill olmuş, 59 derece Cyberpunk 2.0 mı oynanır o ne arkadaş.

Geri
Yukarı