Gigabyte RTX ''Windforce'' Ses Sorunu

Manhunt47

Hectopat
Birçok arkadaşımız, ekran kartı olarak Gigabyte RTX'in Windforce modelini tercih ediyorlar. Fakat, Windforce versiyonlarının fanlarında ciddi olarak bir ses sorunu var. Yabancı forumlarda ve Youtube videolarında da bunu paylaşıyorlar. Ben de aynı dertten müzdariptim. İncehesap'tan Windforce modeli olan bir RTX 2060 aldım. Fanlarında ses sorunu olduğunu söyledim, sonra kendileriyle uğraştığım uzun süren mücadeleden sonra, Gigabyte RTX 2060 6GB OC modelini verdiler. Ve sorunsuz bir şekilde fanları çalışıyordu.

Kaldı ki, İncehesap, Battle Gold Webtekno hazır sisteminde Windforce'larda sorun olduğunu anlamış ki, WF yerine size belirttiğim Gigabyte RTX 2060 6GB OC modelini hazır sisteme ilave ettiler. Umarım bu bilgilendirme, birçok arkadaşımızın işine yarayacaktır. :)

Ses sorunları:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Gaming OC ve Windforce OC modeli aynı değil, soğutmaları da farklı dediğimde bana saldıranlar bu konuya da uğrar umarım. Ucuz etin yahnisi yavan olur sözünün direkt karşılığıdır bu. Aynı sorunu Zotac GTX 1060 modelinde yaşamaktayım ama alıştım artık.

Birçok arkadaşımız, ekran kartı olarak Gigabyte RTX'in Windforce modelini tercih ediyorlar. Fakat, Windforce versiyonlarının fanlarından ciddi olarak bir ses sorunu var. Yabancı forumlarda ve Youtube videolarında da bunu paylaşıyorlar. Ben de aynı dertten müzdariptim. İncehesap'tan Windforce modeli olan bir RTX 2060 aldım. Fanlarında ses sorunu olduğunu söyledim, sonra kendileriyle uğraştığım uzun süren mücadeleden sonra, Gigabyte RTX 2060 6GB OC modelini verdiler. Ve sorunsuz bir şekilde fanları çalışıyordu.

Kaldı ki, İncehesap, Battle Gold Webtekno hazır sisteminde Windforce'larda sorun olduğunu anlamış ki, WF yerine size belirttiğim Gigabyte RTX 2060 6GB OC modelini hazır sisteme ilave ettiler. Umarım bu bilgilendirme, birçok arkadaşımızın işine yarayacaktır. :)

Ses sorunları:

Aynı sorun RX580 modelinde de yaşadım iade ettim.

Güncel:

İnanılmaz! 1 ay oluyor ekran kartını kullanalı, Windforce'da yaşadığım sesi, WF olmayanda da yaşadım. Ama sadece fanlar ilk dönmeye başlayınca bir saniyelik ses çıkıyor o kadar. O da bugün oldu arkadaşlar, inanılmaz yahu! Gerçekten çok ilginç. 1 ay boyunca olmayan ses, bugün başıma geldi. Dediğim gibi sadece fan dönmeye başlayınca oluyor ama 1 aydır olmayan ses nasıl bugün oluyor? Oda inanılmaz gerçekten.

Windforce'da ise, sürekli fan dönünce oluyordu. Fakat bunda da olmayacağı ne malum diye de insan düşünüyor.

Sonuç olarak, Gigabyte modeli ekran kartı almayın, aldırmayın dostlar.

Güncel:

İnanılmaz! 1 ay oluyor ekran kartını kullanalı, Windforce'da yaşadığım sesi, WF olmayanda da yaşadım. Ama sadece fanlar ilk dönmeye başlayınca bir saniyelik ses çıkıyor o kadar. O da bugün oldu arkadaşlar, inanılmaz yahu! Gerçekten çok ilginç. 1 ay boyunca olmayan ses, bugün başıma geldi. Dediğim gibi sadece fan dönmeye başlayınca oluyor ama 1 aydır olmayan ses nasıl bugün oluyor? Oda inanılmaz gerçekten.

Windforce'da ise, sürekli fan dönünce oluyordu ama. Fakat bunda olmayacağı ne malum diye de insan düşünüyor.

Sonuç olarak, Gigabyte modeli ekran kartı almayın, aldırmayın dostlar.
:) İnsana ders oluyor hayatta böyle şeyler iyidir, kafanızı fazla takmayın satın veya garantiye verin başka bir marka alın.
Ek olarak kasa yan durduğu zaman(ekran kartı dik durduğu için) ses gelmiyor.

:) İnsana ders oluyor hayatta böyle şeyler iyidir, kafanızı fazla takmayın satın veya garantiye verin başka bir marka alın.
Ek olarak kasa yan durduğu zaman(ekran kartı dik durduğu için) ses gelmiyor.

Hocam çok komik ya, 1 aydır hiçbir şey yoktu, hatta afterburner'dan fan speed'i ara ara 25 yapıyordum fanlar sessiz dönmeye başlıyordu falan hani. Bugün bi oyuna gireyim dedim fan dönmeye başlarken, bi ses duydum gerçekten de oymuş.

Vallah, çok rahatsız etmiyor beni. Ama oyunlarda sürekli döndüğünde ses gelirse, bu sefer satmayı düşünebilirim. 2 aydır İncehesap'tan aldığım PC ile bir türlü barışamadık ya.
Güncelleme 2

Belli bir zaman geçti ve fanlar dönmeye başladığı zamanki ses gitti. Çok garip. :d

Son düzenleme:

Geri
Yukarı