Gigabyte RX 570 fan sesi

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar ekran kartımı yeni 1 ay önce aldım fakat su arkadastaki sesin aynısı birebir aynısı bende de çıkıyor. Onun kart eski gibi bayağı belli benim kart yeni olmasına rağmen bu ses çıkıyor ve gerçekten de elle hafifce bile dokunduğumda aynı şekil ses kesiliyor ve sürekli olmuyor bazen oluyor. Bu acaba garantiye yollasammı yeni kartı bu sesi sebebi nedir? Kulaklıkla oyun oynuyorum ama kulaklığı çıkardığımda bayağı cız cız ses çıkarıyor. Ben ilk başlarda coilwhine sanmıştım, kasayı açık dokunduğumda ses kesilince fandan geldiğini anladım

Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden sadece bilgisayar açılırken oluyordu. Sonra oyunlarda da başladı yani yük binince oluyor.

Ben bizzat denedim belli fan RPM değerlerinde oluyor bu ses. Fanı %54-%59 arasında yaptığımda fandan ses geliyor ama bu değeri %60-%80 arası yaptığımda veya %50'nin altında olduğunda ses kesiliyor veya çok azalıyor. Fanı sabit rpm de kullanıp sorunu hallettim zaten masaüstü işlemlerde fan çalışmıyor.60 derece altında oyunlardada girmeden rpm ayarı yapıp girerim zaten memnun değildim sürekli düşük rpm de çalışmasından soğutmuyordu.

Geri
Yukarı