Gigabyte RX 570 fan sesi

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar ekran kartımı yeni 1 ay önce aldım fakat su arkadastaki sesin aynısı birebir aynısı bende de çıkıyor. Onun kart eski gibi bayağı belli benim kart yeni olmasına rağmen bu ses çıkıyor ve gerçekten de elle hafifce bile dokunduğumda aynı şekil ses kesiliyor ve sürekli olmuyor bazen oluyor. Bu acaba garantiye yollasammı yeni kartı bu sesi sebebi nedir? Kulaklıkla oyun oynuyorum ama kulaklığı çıkardığımda bayağı cız cız ses çıkarıyor. Ben ilk başlarda coilwhine sanmıştım, kasayı açık dokunduğumda ses kesilince fandan geldiğini anladım

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar ekran kartımı yeni 1 ay önce aldım fakat su arkadastaki sesin aynısı birebir aynısı bende de çıkıyor. Onun kart eski gibi bayağı belli benim kart yeni olmasına rağmen bu ses çıkıyor ve gerçekten de elle hafifce bile dokunduğumda aynı şekil ses kesiliyor ve sürekli olmuyor bazen oluyor. Bu acaba garantiye yollasammı yeni kartı bu sesi sebebi nedir? Kulaklıkla oyun oynuyorum ama kulaklığı çıkardığımda bayağı cız cız ses çıkarıyor. Ben ilk başlarda coilwhine sanmıştım, kasayı açık dokunduğumda ses kesilince fandan geldiğini anladım
Bazen bende de oluyor, takmıyorum pek.

Aynı sorunu ben de yaşadım bugün garantiye verdim. Sinir bozan bir ses. Ekran kartınızın yeni olduğunu söylemişsiniz bence garantiye göndermek en mantıklı seçim.

Tek sorun yeni aldığım bir kartı garantiye yollarsam ve sorun yok derlerse kartla oynamış açmış olacaklar senin kart kaç senelikti ve hangi model ve markaydı.
Fan bıçaklarını engelleyen bir şey var mı? Ekran kartını iyice sabitlediğinizden emin misiniz?

Kesinlikle yok tertemiz dedimya kartı yeni aldım sürekli yapmıyor zaten örneğin masaüstünde programla hızlandırıyorum fanı hiç o ses yok ama bazen oyunlarda o videodadaki sesin aynısını çıkarıyor.Fanlar problemsiz dönüyor ama garip bir ses çıkarıyor elle dokununca gidiyor ses.
Mesela ses %40 hızda çıkıyorsa, %50-%60 civarına alın bakalım. Artacak mı, azalacak mı? Bazen fanlar belli hızlarda dengesizleşebiliyor.

Hızlarla da oynuyorum dediğim gibi hızla alakası yok %50 hızda da yapabiliyor %75 hızda da ve bu sürekli olmuyor.

Kartı 2019 yılının kasım ayında aldım. Ekran kartım Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition.

Dostum neden sorunlu ekran kartı kullanalım ki?

Sorunludan kastın ısınıyor mu donuyor mu yoksa sadece ses sorunumu çünkü coilwhine gibi problemlerde de bir şey yapamıyorlar diye biliyorum senin kart yenimi modeli ne.

Sorunludan kastın ısınıyor mu donuyor mu yoksa sadece ses sorunumu çünkü coilwhine gibi problemlerde de bir şey yapamıyorlar diye biliyorum senin kart yenimi modeli ne.
Ses sorunu var benim ekran kartımda sesten kastım çim biçme makinesi,traktör sesi gibi çok rahatsız edici yani.Model RX590.(Sorunum ekran kartının sol fanında)

Ses sorunu var benim ekran kartımda sesten kastım çim biçme makinesi, traktör sesi gibi çok rahatsız edici yani. Model RX590.(sorunum ekran kartının sol fanında)

Bendeki sorun videodakiyle birebir aynı sendede arada sıradamı oluyordu yoksa süreklimi oluyordu.

Geri
Yukarı