Gigabyte RX 5700XT OCCT test sonuçları

Bende kendi ekran kartımda yaptığım testlerde maksimum 265W çektiğini gördüm. Kartımın maksimum TDP'si bu, üstüne de çıkmıyor hangi testi yaparsam yapayım. O yüzden sormak istemiştim.

Max Fan hızını %100 yaptığımdaki değerler:

1587882535017.png

OCCT yerine 3DMark Fire Strike Ultra veya Time Spy testi kullanın, daha sağlıklı sonuçlar alırsınız. OCCT çok ağır bir test. Sıcaklıklardan olsa gerek kendini yavaşlatmış. Normalde 250W falan çekerdi.

70 derecede kendini yavaşlatacağından emin misiniz?

Furmark Sonuçları: (kapadıktan biraz sonra ss aldım, beyazlar kırptığım yerler)

furmark.png

Control 2K gameplay sırasındaki değerler:

control.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartın sıcaklığı değil de hotspot sınıra dayanmış. Sıcaklıklar bayağı yüksek. En iyisi stabilite testi için 3DMark testlerini kullanın. Bellek sıcaklığı da çok yüksek, sıkıntılı kartlardan değil oysaki bu model. Kasa da fena gözükmüyor.

Kartın sıcaklığı değil de hotspot sınıra dayanmış. Sıcaklıklar bayağı yüksek. En iyisi stabilite testi için 3DMark testlerini kullanın. Bellek sıcaklığı da çok yüksek, sıkıntılı kartlardan değil oysaki bu model. Kasa da fena gözükmüyor.
Oyun içi grafik de yolladım (control dx11 1440p). Junction değeri max 111 gözüküyor. Nasıl çözebilirim?

Tesadüfen konunuzu gördüm aynı karta sahibim artık kartın piri olduğumu düşünüyorum sorununuz ne durumda? İlk olarak kartın arkasındaki vidaları kontrol edin geveşek vidalar varsa onları sıkın.

Benim kartımda UV'siz normal sıcaklık Max 70 junction sizinki gibi 111 derece gibi sıcaklıkları görüyor. Yan junction normal gibi. Sizinkine yakın UV ayarı kullanınca junction Max 95'i gördü yani UV'li iken 111'i görmesi bana normal gelmedi.

Tesadüfen konunuzu gördüm aynı karta sahibim artık kartın piri olduğumu düşünüyorum sorununuz ne durumda? İlk olarak kartın arkasındaki vidaları kontrol edin geveşek vidalar varsa onları sıkın.

Benim kartımda UV'siz normal sıcaklık Max 70 junction sizinki gibi 111 derece gibi sıcaklıkları görüyor. Yan junction normal gibi. Sizinkine yakın UV ayarı kullanınca junction Max 95'i gördü yani UV'li iken 111'i görmesi bana normal gelmedi.
Uzun zamandır stok ayarlarda kullanıyorum ağır oyunlar oynamayı da bi süredir bıraktım BDO valorant rust apex legends oynuyorum bu oyunlarda pek sıkıntım olmuyor, büyük ihtimal problemim kasadan kaynaklı

Yeni konular

Geri
Yukarı