Gigabyte RX 580 8 GB masaüstünde görüntü gidiyor

yigitavsar

Hectopat
Evet arkadaşlar, 1 saat önce 5-6 sefer şöyle bir sıkıntı yaşadım. Bilgisayar açıkken masaüstündeyken bir anda ekran kartının Gigabyte ve fan stop yazan kısmındaki yerde yeşil ardından kırmızı olmak suretiyle yanıp sönmeye başladı ve ekrandan görüntü gitti fakat fanlar işlemci fanı vs geri kalan her şey çalışmaya devam ediyor. Windows Bellek Tanımalama'da RAM'lerimi test ettim ve herhangi bir problem çıkmadı. Ekran kartını 2.el olarak aldığım arkadaş ise PSU ile ilgili olabilir dedi(ekran kartını 3 gün boyunca test ettiği için) ama 1 yıllık ve sorunsuz olarak kullandığım bir PSU bir anda arıza yapması pek mantıklı gelmedi. Daha önceki sistemimde i7 8700 ve GTX 1080 Ti besliyordu. PSU'da bir sorun olma durumuna karşı nasıl bir test yapabilirim?

led-gigabyte-radeon-rx-580-gaming.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Linkteki videoyu ben çektim. Bir anda görüntü gidiyor ve kasa çalışıyor ekran kartıda aynı bu renk ve şekilde yanıp sönüyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok onlar yanmıyor. Ama normalde sırayla renk değiştiriyordu bu hatayı her verdiğinde yeşil kırmızı yanıyor yabancı forumlarda da araştırdım ama bulamadım

Kardeşim soruma cevap vermedin ama senin sorunun wattman hatası msi afterburner indirip 50mhz clock hızlarını düşür.

Hocam wattman dediğiniz Radeon ayarları mı oluyor? Çünkü onları opsiyonel bile olsa hep güncel tutuyorum.
Gpu Clock 1340 - Memory Clock 8000 yazıyor Auros Engine programında bunları 50 düşürüp 1290-7950 yaptım bakalım tekrar aynı sorun ile karşılaşacakmıyım. Öneri için teşekkürler.
Auros Engine programından G. Clock ve M. Clock ayarlarını düşürünce bütün oyunlardaki FPS oranım 4 te 1 düşüyor. Ve programı silince veya ayarları eski haline getirince düzelmiyor GPU driverını tamamen kaldırıp 19.11.1 sürümünü kurunca düzeliyor.(19.11.3 stabil çalışmadı)

Son düzenleme:
Msi Afterburner programı ile düşürün hocam. Driver silince düzelir eski haline döner. Bir deneyin derim. Artı yaptığınız değişiklikleri tekrar eski mhzye çekebilirsiniz, driver silmeye gerek duymadan. Bu da işe yaramazsa ddu ile güvenli modda program fileste ekran kartı dosyası kalmayacak şekilde silin. 19.11.1 driverini kurun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı