Gigabyte SH2 B450M Ryzen 2600X RX590 SE sistem kilitleniyor

nirvana08

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kaç aydır bu sorundan muzdaribim. PC'yi toplayalı 3 ay falan oldu 2 aydır bu sorunu yaşıyorum. Uyku modundan çıkar çıkmaz ya da sadece tarayıcı açıkken PC kilitleniyor, ekran 2-3 sn sonra sinyal yok diyor, fare klavye ışıkları gidiyor, kasa fanları çalışmaya devam ediyor. Oyun oynarken çok nadir yaşıyorum ama genelde ilk açıldığında veya uykudan döndüğünde bir veya iki dakika sonra yapıyor. Reset atmadan düzelmiyor hiçbir şekilde. Bilgisayar bileşenleri farklı mağazalardan toplandı, yani alıp toplu garantiye gönderme durumum yok ancak sıkıntılı parçayı bulup göndermem mümkün görünüyor. SSD'ye kurulu sistem ve Seagate 1 TB HDD takılı. İkisini de tarattım, Bad Sector yok. RAM'lerin yerini değiştirdim fayda etmedi. Geçen hafta format atıp temiz kurulum yaptım zaten hala aynı. Ayrıca Memtest de yaptım RAM'lerde sıkıntı yok.

Sistemim şöyle
Ryzen 2600X işlemci (noctua U12S kule tipi soğutucuyla)
Sapphire RX590 SE ekran kartı
16 GB 3200 MHz Dual Channel Corsair Vengeance RAM
Gigabyte SH2 B450M anakart
Corsair Spec Delta kasa ve yanında gelen 550W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Deniyorum hemen
Peki ram hızlarını 3200 de kullanamayacaksam hata vermediğini varsayarsak ramlerin sıkıntılı olduğunu mu gösterir bu durum. Garantiye gitmeli midir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı