Çözüldü Gigabyte sistem BIOS ekranında kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreuls

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte
Arkadaşlar bilgisayarıma format atmak için BIOS'a girdim ancak kaydedip çıktığımda BIOS ekranında takılı kaldı bilgisayar. BIOS pilini de sök çıkart yaptım ancak değişen bir şey yok. Yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Tüm her şeyi sök çıkart yaptım sorun çözüldü arkadaşlar şimdi format USB'yi en baştan kuracağım.

BIOS pilini yenilemeyi deneyin belki de artık BIOS pili bitmiştir.

Sanmıyorum bilgisayar daha çok yeni.

Format ekranında hata verdiyse ve kapatıp açınca BIOS'ta takılı kalıyorsa büyük ihtimalle diskte sorun vardır.

Yüksek bir ihtimal boot seçeneklerini yanlış ayarladım ondan oldu yine de teşekkürler.
Arkadaşlar bilgisayarıma format atmak için BIOS'a girdim ancak kaydedip çıktığımda BIOS ekranında takılı kaldı bilgisayar. BIOS pilini de sök çıkart yaptım ancak değişen bir şey yok. Yardımcı olur musunuz?

Del F12 yazan ekrandan mı bahsediyorsun? Muhtemelen boot seçeneği yüklenmekte problem yaşıyor ya da USB kablolarında veya USB bellekte problem var. Benzer bir problemi birkaç gün önce ben de yaşıyordum. Memlekete döneceğim diye PSU'nun güç düğmesini kapattım. Geldiğimde problem yoktu.

Son çare olarak BIOS güncellemeyi deneyebilirsin.

Tüm her şeyi sök çıkart yaptım sorun çözüldü arkadaşlar şimdi format USB'yi en baştan kuracağım.

BIOS pilini yenilemeyi deneyin belki de artık BIOS pili bitmiştir.

Sanmıyorum bilgisayar daha çok yeni.

Format ekranında hata verdiyse ve kapatıp açınca BIOS'ta takılı kalıyorsa büyük ihtimalle diskte sorun vardır.

Yüksek bir ihtimal boot seçeneklerini yanlış ayarladım ondan oldu yine de teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı