Gigabyte vs Gainward RTX 4060 Ti

Açıkçası render işleriyle uğraşacağım için aradaki fark çok olur mu onu bilemiyorum.

Hocam kendi çapımda Metin2'de YouTube için ara ara video çıkarıyorum. 2-3 gün önce 7 dakikalık 2K render aldım. Ama dediğim gibi çok profesyonel değil. İyi araştırma yapmak lazım.

Bunu alın. Hem 16 GB, hem 3 fanlı.
Aslında dediğim ekran kartları hazır sistemlerin içinde olan ekran kartları ona göre bi hesap yapmıştım. isterseniz linkleri paylaşabilirim

Hocam kendi çapımda Metin2'de YouTube için ara ara video çıkarıyorum. 2-3 gün önce 7 dakikalık 2K render aldım. Ama dediğim gibi çok profesyonel değil. İyi araştırma yapmak lazım.
O zaman gayet iyi render sorunu olmaz gibi düşünmeye başladım

Aslında dediğim ekran kartları hazır sistemlerin içinde olan ekran kartları ona göre bir hesap yapmıştım. İsterseniz linkleri paylaşabilirim.

O zaman gayet iyi render sorunu olmaz gibi düşünmeye başladım.

7500F ve 32 GB RAM var ekstra. Ben render alırken meley hesaplarım açıktı. Yani yanda 16 adet Client açıktı. En ufak takılma yaşamadım ben.

7500F ve 32 GB RAM var ekstra. Ben render alırken meley hesaplarım açıktı. Yani yanda 16 adet Client açıktı. En ufak takılma yaşamadım ben.
O zaman baya iyi performansa sahip PC

Hazır sistem içindeyse hangisi ucuzsa onu alın. Performans farkı olmaz.
Yasak mı tam bilmiyorum ama sistemler şu şekilde olacak aslında
Hangisi daha mantıklı sizce yardımcı olursanız sevinirim. Bir de PcKolik sitesini pek bilmiyorum

Yayın denedim. OBS de kodlamayı en yavaşa çektim. En iyi kaliteyi versin diye. 4000 bitrate ile arkadaşlarım hep memnunlardı. Ve GPU'nun sadece %15'i kullanılıyordu. Dediğim gibi bunlar benim deneyimlerim. İyi araştırmak lazım. Ama ben şahsım adına memnunum.

O zaman bayağı iyi performansa sahip PC.

Yasak mı tam bilmiyorum ama sistemler şu şekilde olacak aslında.
Hangisi daha mantıklı sizce yardımcı olursanız sevinirim. Bir de PcKolik sitesini pek bilmiyorum.

Ben ghostu aldım. DeepCool sıvı soğutma ile değiştirdim soğutmasını ama LED'ler hiç kapanmıyor bilginiz olsun. Benim aldığım soğutmadaki.

Yayın denedim. OBS de kodlamayı en yavaşa çektim. En iyi kaliteyi versin diye. 4000 bitrate ile arkadaşlarım hep memnunlardı. Ve GPU'nun sadece %15'i kullanılıyordu. Dediğim gibi bunlar benim deneyimlerim. İyi araştırmak lazım. Ama ben şahsım adına memnunum.

Ben ghostu aldım. DeepCool sıvı soğutma ile değiştirdim soğutmasını ama LED'ler hiç kapanmıyor bilginiz olsun. Benim aldığım soğutmadaki.
Ledler göz yorabilir ya bir süre sonra ve meley yaparken yayın açmak veya render almak zaten sistemi zorlayan bir şey o yüzden gayet tatmin edici sistem aslında. Siz de PcKolikten mi aldınız sistemi ? Herhangi bir sorunla da karşılaşmadınız değil mi ?

O fiyatlara almayın bunları.

30K'ya çıkabilirseniz DDR5 versiyonu var.

LED'ler göz yorabilir ya bir süre sonra ve meley yaparken yayın açmak veya render almak zaten sistemi zorlayan bir şey o yüzden gayet tatmin edici sistem aslında. Siz de PcKolik'ten mi aldınız sistemi? Herhangi bir sorunla da karşılaşmadınız değil mi?

Hiç sorun yaşamadım. Kasa masanın altında. LED'ler de yormuyor ama üzerine koyacaksanız o sıkıntı yaşatabilir.

Bellek Hızı16000MHz

GAINWARD​

Bellek Hızı (Efektif)18000 MHz

GIGABYTE​

kafamı en çok karıştıran detay bu aslında

O fiyatlara almayın bunları.

30K'ya çıkabilirseniz DDR5 versiyonu var.

Bunlara da baktım ama bunları da kendi istediğim şekilde arttırınca sistem biraz pahalı oluyor.

Hiç sorun yaşamadım. Kasa masanın altında. LED'ler de yormuyor ama üzerine koyacaksanız o sıkıntı yaşatabilir.
Masanın üstünde düşündüğüm için yorabilir. Üstünü bez ile örteriz o zaman da, yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı