Gigabyte vs MSI

Arkadaş net bir şey dememiş ben genel olarak cevapladım zaten, bana yok Gigabyte eagle vs MSI Ventus gibi bir soru sormadı genelleme ile cevapladım.
Şuna bakmani tavsiye ederim daha 4060 Ti'yi bile düzgün soğutmayan model yapmışlar.

Holiganlık yapmanın anlamı yok. Bahsettiğiniz model bile fan profili ayarlayarak biraz sesli de olsa ısınmadan kullanılabiliyor. Ayrıca bu kart MSI'ın giriş seviye kartı. Gigabyte Windforce modelleri çok güzeldir ama 🥰.

Holiganlık yapmanın anlamı yok. Bahsettiğiniz model bile fan profili ayarlayarak biraz sesli de olsa ısınmadan kullanılabiliyor. Ayrıca bu kart MSI'ın giriş seviye kartı. Gigabyte Windforce modelleri çok güzeldir ama 🥰.
Windforce ve EAGLE GİGABYTE'ın 2 ucuz giriş seviyesi modelidir bu ikisininde MECH ve VENTUS'dan iyi olduğu kesin.

Arkadaş net bir şey dememiş ben genel olarak cevapladım zaten, bana yok Gigabyte eagle vs MSI Ventus gibi bir soru sormadı genelleme ile cevapladım.
Şuna bakmani tavsiye ederim daha 4060 Ti'yi bile düzgün soğutmayan model yapmışlar.

MSI Ventus zaten bana göre piyasadaki en alt seviye ekran kartı modellerinden. Ama genelde MSI daha iyi marka diyorum.

MSI Ventus zaten bana göre piyasadaki en alt seviye ekran kartı modellerinden. Ama genelde MSI daha iyi marka diyorum.

Hayır değil parça kalitesi ve genel toplamda sadece ve sadece müşterilerinin oyun oynayacağını düşünen bir firma genel toplamda iyi bir şirket değil.

Dosya Ekleri

• IMG_6163.jpeg
    IMG_6163.jpeg
    87,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_6166.jpeg
    IMG_6166.jpeg
    82 KB · Görüntüleme: 21
Ne kadar ekmek o kadar köfte. En düşük modeli alıp kötülemek mantıklı değil. Eğer leş olsaydı bu kadar insan almaya devam etmezdi.
Ben MSI Ventus'ta MSI meshte kullandım ve hiç ısınma sorunu yaşamadım. Isınan kasaya ne koyarsan koy sıcak çalışır. Ama iyi hava akışı olan bir kasada sorun yaşatmaz.

Ben anakartta MSI'a rakip firma görmüyorum mesela. ASUS Gigabyte ancak getir götürünü yapar MSI'ın.

Ekran kartında Suprim X'e rakip yok. Tabii Radeon Suprim X çıkarmadıkları için hep söverim onlara.

PSU konusu basit. ASUS'ta, MSI'da iyiler.

Öte yandan "MSI çoh eyi ASUS, gigabytetü kaka" demiyorum onlarda çok iyiler.

Özellikle ASUS son yıllarda ülkemizde inanılmaz popüler oldu. Çok iyi reklam yapıyorlar, inanılmaz fazla ürün çeşidi var, hazır sistemlerde TUF modeli ile piyasayı kavuruyorlar. Yani bir ürün düşünüyorsun ve acaba var mıdır deyip internetten bakıyorsun ASUS çat diye önüne koyuyor, "al bende var ben yaptım" diyor. Çok kaliteli ürünleride var, kötü olan ürünleride.

Gigabyte'da yine çok ürün çeşidi var ama bizim ülkemizde çok aşırı popüler değil. Yine de ilk göz bebeğimdir ve bir gün tamamı Gigabyte sistem toplayacağım yine.

MSI ise çok garip bir firma. Ürün çeşidi az, ASUS gibi isimlendirmesi yok. Adamlar ne güzel ROG ve TUF ile isim yaptılar, laptoplarda kullanıyorlar. MSI'a bakıyorsun MEG, MPG, MAG, Gaming X, Suprim X, Ventus, mesh, titan, gpe, Thin, Pro, Leopard, katana, Cyborg, bravo vs. vs. (dahasıda var) saçma sapan isimlerle dolu. Saçma sapan fiyat politikası var. Sanki kasten saçmalıyorlar ve halada devam ediyorlar.
Yap sadece MEG ve MPG sonra tüm ürünlerini bu isimler altında topla, toplaki tüketicide ne olduğunu bilsin. ASUS sırf TUF ismi ile 2023 yılında çöp A15 ile deli satış yaptı. Sadece isim sayesinde. İnsanlar Excalibur ısınıyor, Monster rezil derken ASUS TUF A15 önerdiler herkese. Demek ki ASUS başarılı olmuş bu isimlendirme ile.

Nasıl daha iyi? Herkes MSI Mech ve Ventusun ne kadar ısındığını biliyor, Gaming Triolar ise pahalı, anakartta Gigabyte daha F/P, PSU konusunda bir Gigabyte kötü.
Ventus sadece 2000 serisinde onda da 80 modelinde sıkıntıydı. 3 senedir 3070Tİ ventus kullanıyorum aldığım dönem adamlar bana 3060Tİ tuf alırım 3070Tİ ventus almam diyorlardı. 3 sene sonunda ekran kartı max 75 dereceyi gördü. 4000 serisinde Ventus daha da iyi soğutuyor.

Geri
Yukarı