Gigabyte Windforce RTX 2060 yükte 84 derece oluyor

Çağrı Çardak

Hectopat
Gigabyte Windforce RTX 2060 ekran kartım yük altındayken 84 derece, boştayken 49-50 derece ve yükteyken sesli çalışıyor. Kasam Corsair 4000D Airflow içinde 2 adet fan var. Kasanın hava akışıyla ilgili bir sıkıntısı olduğunu düşünmüyorum. Ekran kartının 84 derece olması ve sesli çalışması normal mi? 2 ay garantisi var, garantiye vermeli miyim?

2060 ve Windforce için normal. Garantilik bir durumu yok, ısınmak o kartın doğasında var.

Yapabileceğiniz en etkili çözüm UV denemek olur.

Peki UV yaparsam oyunlarda FPS veya performans kaybı yaşar mıyım?
Ve ayrıca bugün yük altında 84 derece görüyorsa 1-2 sene içinde AAA oyunlarda 85-86 derece göreceğini düşünüyorum. Açıkçası önü mesh olan bir kasada bu kadar ısınması bana garip geliyor.

Düzgün yaparsanız sorun haline gelmez. UV hakkında çok bilgili değilim, bilgili kişiler yardımcı olabilir size. UV için konu açabilirsiniz.

UV yapmayı bilmediğimden ve herhangi bir yanlış UV yapmamın PC'ye zarar verebileceğinden dolayı UV yapmayı şu an ilk öncelik olarak düşünmüyorum. Aynı model ekran kartı bir arkadaşımda var kendisi yük altındayken 80-81 dereceleri görüyor ve kasası yarı mesh. Tam mesh kasayla 84 derece görmem normal değil gibi geliyor.

Geri
Yukarı