Gigabyte X570 Aorus Elite 4x8 RAM önerisi

https://www.hepsiburada.com/corsair...z-ddr4-ram-cmw16gx4m2z3600c18-p-HBV00000NDU3C Bundan 2 adet almanı öneririm bende beyaz olanları var. Gerçekten çok memnunum harika duruyor 4x8. Ayrıca 2x8'e göre daha çok FPS aldığımı ve sistemin rahatladığını rahatlıkla söyleyebilirim. İşlemcim Ryzen 9 3900x.
Öneri için teşekkür ederim... Açıkcası rgb takıntım çok yok o yüzden sade bir model tercih ederim. Peki ne kadar fps artışı oldu?
AM4 soketli işlemcilerin hiçbirinde 4 kanal desteği yok.
Anladım hocam... Ryzen işlemcileri çift kanal bellekte daha iyi performans verdiğini biliyorum ama 4 kanal bellek için ekstra performans sunmadığını bilmiyordum. Siz diyorsunuz ki 2 kanal da kullansan 4 kanal da kullansan aynı performans verecektir öyle mi ?

Öneri için teşekkür ederim... Açıkcası rgb takıntım çok yok o yüzden sade bir model tercih ederim. Peki ne kadar fps artışı oldu?

Yerine göre 2-3 bazen hissedilir bir şekilde kalabalık sahnelerde 5-10 arası. Ama çok net konuşuyorum, sistem aşırı rahatladı. Ben altta 8-10 tane oyun açık tutarım pazarda artık onlar yokmuş gibi akıyor PC.

Bak mesela 3700X'e. Özellikler kısmında memory channel 2 diyor. Aynı şekilde AM4 anakartların da çoğu daisy chain sistemiyle yapılıyor ve 2 kanal destekliyor. A kanalı ve B kanalı. O yüzden A1-A2 ve B1-B2 soketleri var.

Yerine göre 2-3 bazen hissedilir bir şekilde kalabalık sahnelerde 5-10 arası. Ama çok net konuşuyorum, sistem aşırı rahatladı. Ben altta 8-10 tane oyun açık tutarım pazarda artık onlar yokmuş gibi akıyor PC.
Anladım,.... Genelde aynı aynda 1 oyun oynuyorum. Bazen de Black Deset Online altta çalışıyor ve o sırada başka oyun da oynuyorum. Eğer Gskill Ripjaws V modeli İle Corsait Vengeance RGB Pro arasında çok bir performans farkı yok ise bütçe açısından rgb olmayını tercih ederim. Teşekkür ederim öneri ve deneyimleriniz için :)

Bak mesela 3700X'e. Özellikler kısmında memory channel 2 diyor. Aynı şekilde AM4 anakartların da çoğu daisy chain sistemiyle yapılıyor ve 2 kanal destekliyor. A kanalı ve B kanalı. O yüzden A1-A2 ve B1-B2 soketleri var.

Evet bu tür detaylara çok dikkat etmemişim, Teşekkür ederim bilgilendirme için :) peki 3200 CL16 İle 3600 CL18 arasında kalsanız siz neyi tercih ederdiniz ? (32 gb için konuşuyorum)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı