Gigabyte X570 Aorus Elite vs ASUS TUF Gaming X570-PLUS

zakumi

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Gigabyte X570 Aorus Elite ve ASUS TUF Gaming X570-PLUS arasında kaldım sayın arkadaşlar. Böyle bir tablo ile karşılaştım Reddit'te. Burada bir konuda Aorus elitte Corsair RAM'le sorun yaşayan bir arkadaş görmüştüm. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. VRM MOSFET yapısı olarak Gigabyte'ı yabancı forumlarda çok övmüşler. Şimdiden teşekkür ederim.

Elite = TUF | VRM
Elite = TUF | Audio
Elite > TUF | lan
Elite = TUF | RAM
Elite? TUF | asthetics

1 ay önce sistemimim toplarken ben de bu ikisi arasında kaldım. VRM yapısı olarak Elite daha üstün. Ama büyük bir fark yaratmıyor. İki anakartla 3900X de 3950X'i de rahatlıkla kullanırsın. Ben Aorus'u estetik olarak çok daha iyi bulduğum için X570 Aorus Elite tercih ettim. VRM sıcaklıkları 3800X 4.4GHz OC iken yük altında 40 dereceyi görmüyor. Üstündeki çipset fanı yük binmediği sürece çalışmıyor. Ben M.2 SSD kullanmadığım için çalıştığını görmedim hiç hatta :D 3200MHz belleklerim 3800MHz CL16'da stabil çalışıyor. Bellek OC performansı da iyi yani. Ayrıca Elite'te 2 adet RGB ve 2 adet ARGB giriş var, TUF'da 2 adet RGB 1 adet ARGB var. Aorus'u öneririm, çok güzel bir anakart.

Peki aorus elite'in bellek listesinde olan bir ram önerebilir misiniz? lütfen. 3200 ya da 3600 mhz hızında

Bütçe yeterse Trident Z 3600MHz CL16 çok iyi olur. Ben XPG D60G 3200MHz CL16 kullanıyorum.
Bellek Destek listesinde göremedim de kardeşim Gskill'i Gigabyte'ın sorun olmaz değil mi? Birde Gigabyte'ın bellek destek listesinde Corsair Vangeance Pro 3200 Mhz CL16'tıda yok ayrıca

Bellek Destek listesinde göremedim de kardeşim G.Skill'i Gigabyte'ın sorun olmaz değil mi? Bir de Gigabyte'ın bellek destek listesinde Corsair Vangeance Pro 3200 MHz CL16'Ti'da yok ayrıca

Artık uyum sorunu yok, listede 3600MHz bellekler direkt yok zaten. Sorun olmaz alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı