Gigabyte Z170 sistem toplama

srt

Hectopat
Forum tavsiyeleri ile birkaç ay önce;
Gigabayte 170+i7 6700k+16GB RAM + SSD şeklinde Zalman z1 kasa topladım. Ancak bütçe sıkıntılarından dolayı ekran kartı olarak eldeki 1GB HD6850 kullanmayı sürdürdüm.

Artık kasanın ödemesi bittiği için monitor ve ekran kartı almayı düşünüyorum. En az 24" bir monitor ve buna uygun nVidia bir kart almam gerekiyor. Kullandığım CAD tabanlı programlar diğer kartlarla hep sıkıntı çıkardığı için nVidia almam gerekiyor(muş). Sorulara gelirsem;
  1. Kasayı toplarken GTX970 düşünürken GTX1060 ve GTX1070'in çıktığı bu günlerde ne yapmalıyım?
  2. Bir de GTX bir kart alınca freeSYNC monitorlar anlamsız mı oluyor?

Tabii ki üzerinde G-SYNC yazan bir monitor ve GTX1070 gibi bir kart alayım diyemiyorum. Bu işi optimum şekilde en uygun şekilde nasıl çözebilirim onu merak ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 almanın bir mantığı yok. Onun yerine ya RX 480 al, ya da GTX 1060. GTX 1070 modelini de alabilirsin. Free SYNC teknolojisi AMD'ye özgüdür, Nvidia kartlarda çalışmaz. Nvidia kartları için G-SYNC monitörleri var. Free SYNC monitör alacaksan ekran kartını RX 480 al.

mesajımda belirttiğim gibi RX kart alamıyorum, sürekli uyum sorunu yaşıyorum. Bu durumda GTX 1060 alacağım. Monitor ne olmalı en az 24" olacak bir monitör tavsiyeniz ne olur?
(Oyun noktasında en fazla fifa oynarım o kadar. )

idecad programında program açılışlarında ve çalışırken ansızın kapanmalar, açılmamalar oluyor. Firmayı aradım Nvidia kart kullanmam halinde bu sorunların yaşanmadığı bilgisini aldım. Onun için GTX1060 almaya karar verdim. Ancak bir de GTX ile uyumlu monitor almalıyım. Fakat monitorlerde aynı ebatta yaklaşık özelliklere sahip monitorler arası birebire varan fiyat farkları var. Onun için forumdan yardım istiyorum.

moderasyon konumun başlığını sistem toplama olarak değiştirmiş. Sistem toplanmış vaziyette şu an.

ekran kartını geliştirip daha büyük bir monitor almak istiyorum. Başlık benim asıl amacımı yansıtmadığı için sıkıntı var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı