Gigabyte Z170X Gaming 3 sistem kasma sorunu

Anquix

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 2 ay önce toplamış olduğum sistemimde son 1-1.5 aydır sürekli Google Chrome'de ve en asgari donanım gereken oyunlarda bile kasma sorunu yaşıyorum. Discord programında ses donmaları yaşıyorum. Bazen bir kaç saniyelik kitlenmeler oluyor vs vs...

Yaşadığım sorunu düzeltmem için ne gereklidir acaba? Vereceğiniz her bir yardım cevabı benim için altın değerinde olacaktır emin olabilirsiniz. Çünkü bu sorun gerçekten canımı sıkmaya başladı ve sistemimin verdiği parayı hak etmediğini düşünmeye başladım...

(BIOS ve Ekran Kartı dahilinde herşey tamamen güncellenmiştir)

DipNot : Virus Programı olarak Kaspersky Total Securty Lisanslı Sürümünü kullanmaktayım..

Sistem özellikleri tamamen şöyledir :

Anakart :
GIGABYTE Z170X-Gaming 3 Intel Z170 Soket 1151 DDR4 3466MHz(OC) USB 3.1 Anakart
RAM :
GSKILL 32GB (4x8GB) RipjawsV Kırmızı DDR4 2800MHz CL15 1.25V Dual Kit Ram
KASA :
XIGMATEK TALON BLACK EDITION VECTOR 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
Ekran Kartı :
Asus GTX970 ROG STRIX GDDR5 4GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı
HardDisk :
WD 3.5" 2TB Caviar Black SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
SSD :
Samsung 256GB 850 PRO SATA 3.0 (Okuma 550MB / Yazma 520MB) SSDSamsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
İşlemci :
Intel Core i5 6600K Soket 1151 3.5GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci
Soğutma :
COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle karşılamaları lazım, hakkınız var aksi takdirde Tüketici Haklarına başvurabilirsiniz. Ayrıca işlemcilerde 70 dereceden sonra kasma başlıyor ki siz 90 dereceye ulaşmışsınız sorun kesinlikle ısınmadan kaynaklı. Soğutma sisteminizde sorun olduğu ortada.

Mantıken düşünüldüğünde onların sattığı ayıplı mal sizin diğer parçalarınıza zarar verdiği için bir bedeli olmalı elbet. Bunu tüketici haklarına gidip sormak lazım zararınız az buz birşey değil gibi görünüyor çünkü.

Merhabalar, format denemem sonucunda pek birşeye ulaşamadım maalesef... Tom Clancy's The Division'a girdiğim anda ses kasmaları başlıyor, takılmalar oluyor ve FPS te 20 ye kadar düşüşler oluyor. Oyun ve sistem sesleri aşırı derecede donuyor, normal bi donma olarak değil sürekli donuyor ve oyunu çökmeye kadar götürüyor. GPU Usage oyun içerisindeyken %100 e kadar vurmakta. GPU Sıcaklığı en fazla 55 Derece, CPU Sıcaklığı ise en fazla 93 dereceyi bulmakta.

Bazen YouTube üzerinde video izlerkende arada böyle donmalar falanda olmuyor değil, ve en saçma en gereksiz yerde olunca da insanı çileden çıkartıyor. Eğer sorunu çözemezsem bilgisayarı parçalamaktan korkuyorum...

Yardımlarınız için teşekkürler, iyi forumlar..

Dostum senin ısıtmada sorun var kesinlik ile, bende 6700 k var sıvı soğutma ile resim atayım oradan gör sıcaklık değerlerini.
Birde Ramlerin uyumsuz olabilir , onları da bir gözden geçir derim, ama ısınma sorununu bir an önce çöz büyük sorun yaşarsın..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı