Gigabyte Z390 Aorus Master ve Corsair H100X bağlantısı

jrbacktoback

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Belirtmiş olduğum anakarta Corsair H100X sıvı soğutma montajı yaptım fakat sorum pompa hızını ve fan hızlarını bir türlü ayarlayamadım. Pompadan çıkan tek pin bağlantısını anakart üzerinde CPU OPT'ye taktım. Radyötorden çıkan kabloları da CPU fan a taktım. Corsair link yazılımı üzerinden hiçbir şekilde ayar yapamıyorum. Bu anakart ta bağlantıları nereye yapmalıyım? Yardımlarınızı rica ederim. İyi günler.

1. 1 x 24-pin ATX main power connector
  2. 2 x 8-pin ATX 12V power connectors
  3. 1 x CPU fan header
  4. 1 x water cooling CPU fan header
  5. 4 x system fan headers
  6. 2 x system fan/water cooling pump headers

Yukarıdaki 6. seçenekteki bölüme radyatörden gelen kabloyu, 4. seçenektekineyse fanlardan uzanan kabloyu takman gerek. Ardından BIOS'tan ayar yapabilirsin.

PUMP FAN girişi varsa, pompa fanlarını buraya takın. BIOS üzerinden kontrol edebilirsiniz.

1. 1 X 24-pin ATX main Power connector.
  2. 2 X 8-pin ATX 12v Power connectors.
  3. 1 X CPU fan header.
  4. 1 X water cooling CPU fan header.
  5. 4 X System fan headers.
  6. 2 X System fan/water cooling pump headers.

Yukarıdaki 6. seçenekteki bölüme radyatörden gelen kabloyu, 4. seçenektekineyse fanlardan uzanan kabloyu takman gerek. Ardından BIOS'tan ayar yapabilirsin.

Cevap için teşekkür ederim fakat anlayamadığım radyötor dediğiniz pompa kablosu mu? 2 tane 120mmlik fanı çoklayıcıyla tek kabloyu anakart ta 4 numaraya mı takacağım. Pompadan çıkan tek kabloyuda 6 numaraya mı takacağım anlayamadım kusura bakmayın.

Pompa kablosunu CPU FAN girişine takabilirsiniz. Pompanın fanlarını ise PUMP FAN girişine takabilirsiniz. SYS FAN 6/PUMP yazana takın.
Screenshot_20210618-003015.png

Pompa kablosunu CPU fan girişine takabilirsiniz. Pompanın fanlarını ise pump fan girişine takabilirsiniz. SYS fan 6/pump yazana takın.
Eki Görüntüle 1072855

Çok teşekkür ederim. Peki anakart BIOS ayarı üzerinde işlem değil de Corsair yazılımı üzerinde ayar yapabilecek miyim? iCUE diye bir yazılım indirdim benim sıvı soğutmayı görmüyor.

Bu konuda kesin bir şey diyemem. Anakart üzerinden yapmak daha iyi olur.

Pompa kablosunu CPU fan girişine takabilirsiniz. Pompanın fanlarını ise pump fan girişine takabilirsiniz. SYS fan 6/pump yazana takın.
Eki Görüntüle 1072855

Abim bir sorum daha olacak kusura bakma zamanını çalıyorum. MSI Dragon Center gibi bu Gigabyte'ın böyle bir yazılımı yok mu? Misal Smart fan 5 yazılımını kurmak istiyorum fakat hiçbir yerde bulamadım. İlla bu ayarları yapmak için BIOS'a girmem şart mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı