Gigabyte Z390 AORUS Ultra ve RTX 2080 sistem macOS Kurulumu

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Sistemimin Hackintosh için uygunluğunu sormak istiyorum, grafik işlemleri yapmıyorum o yüzden ekran kartı gibi bir faktör çok önemli değil benim için. Macbook kullanıyorum zaten ama biraz kurcalamak istedim patlatayım bilgisayarı falan o yüzden olursa masaüstünde de kullanırım.

Wifi mevcut anakartın kendisinde, o aktif olur mu acaba?
Başka bilgiye ihtiyaç varsa iletirim hemen.
Sistemim;
  • Core i9 9900K
  • Gigabyte AORUS Ultra Z390
  • Gigabyte RTX 2080 OC
  • Samsung 970 Evo Plus 1 TB
  • Corsair LPX 16 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendiniz de belirtmişsiniz. Ekran kartınız şuan için Mojave’de sağlıklı çalışmıyor. Yani kullanamayacaksınız. İdaretenlik ucuz, uyumlu bir ekran kartı ile kusursuz bir kurulum yapabilirsiniz. Anakartınızdaki WiFi kartınız değiştirilebiliyorsa evet dahili WiFi’ı kullanabilirsiniz.

Ekran kartınız çok güzel ama macOS açısından uyumsuz şu an. Sisteminizi dahili grafik üzerinden macOS Mojave ile kullanabilirsiniz.
Wifi için güncel uyumluluk listesi:
macOS Uyumlu & Uyumsuz Kablosuz Ağ Kartları Güncel Listesi - Technopat Sosyal
Kurulum aşamasında sökmek mı gerekir kartı yoksa kendim kurulum yapmayacağım için görmeyecek mı zaten? Dahili grafik bana yeterli, macbookum da zaten dahili var sonuçta ve daha düşük Intel dahili.
Wifi olarak Intel® CNVi interface Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac mevcut anakartta kendi üzerinde dahili olarak. Bunun hakkında fikriniz var mı?

Ek olarak, macOS kurulumundan sonra yapmam gereken ayarları nasıl anlayabilirim ? Sonuçta bir hata vermeden o kısmı düzeltmem zor ön görüp. Bu benzer özelliklere sahip bir hackintosh kurulumu yapmış biri var mı acaba onu merak ediyorum gördüyseniz paylaşmanız beni mutlu eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik kartı çıkarmak yerine bios üzerinden IGPU/CPU grafik kartınızı varsayılan olarak ilk sıraya alıp görüntü çıkışı kablosunu anakart üzerinden almanız gerekmektedir.

Wifi intel ise çalışmaz.

Benzeri sistemlere kurulumlar mevcut.
Başarılı Hackintosh Kurulumları
Peki ayar olarak bir şey yapmam gerekiyor sonuçta nasıl yol izlemem gerek hangi ayarlar hangi kerneller vs? Düzenlemem gereken şeyleri nasıl anlayabilirim ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı