Gigabyte Z390 Aorus Elite ALC 1220 Ses Donanımı Çalışmıyor

dem10

Hectopat
Makaleler
1
3 yıldır kullandığım 4790K sistemini emekli etmeye karar verip yukarıdaki sistemi topladım ve GTX 1080 Ti kullanmam sebebiyle High Sierra'da karar kıldım. Kurulumu sorunsuz halletim lakin ALC 1220 ses donanımı bir türlü çalışmıyor. Gerekli driverlarda yüklu fakat olmadı. Benzer tecrübesi olan var mi?

Teşekkürler.

Screen Shot 2019-07-10 at 21.39.53.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu rehberi dener misiniz ?

Öncelikle teşekkür ediyorum lakin verdiğiniz sürümlerin cok daha yeni versiyonları ile denedim yine de başırız oldum. Bu versiyonlari özellikle High Sierra 10.13.6 için verdiyseniz hemen tekrar deneyeyim.
Benim tahminim Gigabyte Z390 elite modelinde ALC1220 VB diye bir şey kullanılmış. Belki bununla ilgili olabilir.

Linkler yenilendi, Rehberdeki Kext dosyalarını ve bunu,
S/L/E içine yükle ve rebuild caches yapın. ID'leri girerken her girdiğinde sistemi yeniden başlatıp kontrol ediyor musunuz ? Birde USB olmadan sistemi açıyorsan Efı bölümünü mount edip onun içindeki config dosyasına değerleri giriyorsunuz sanırım ?
ID: 1,2,5,7,11,13 olarak tek tek dene.
Son olarak hiç VodooHDA kuruldu mu sisteme ?

Çok enteresan ama S/L/E içine yapıp rebuild caches yaptığımda çalışmıyor. Özellikle L/E içine yaptığımda çalıştı. Şu an icin layout ID 16 olacak şekilde test ettim ve düzgün çalışıyor. Bir baska sorunda görüsmek uzere. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı