Gigabyte Z390 Gaming X Hoparlör Takınca Cızırtı Sorunu

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar.

Bugün montajını yaptığımız Gigabyte Z390 Gaming X anakartta arka jaka hoparlör taktığımda ses geliyor. Sanki kasanın içindeki bir ses hoparlörden çıkıyor. Ama aynı jaka kulaklık taktığımda hiçbir sorun yok. Çözemedim sizce sorun nedir? Ön jakı da denedim onda da sorun yok. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

Farklı hoparlörle deneme sebebiniz o olacak zaten. Hoparlörünüz bozuk olabilir. Hoparlörle kulaklığı bir tutamadığım için kulaklıktaki "cızırtısızlık" durumu hoparlörün bozuk olduğuna işaret midir bilemem. Aynı zamanda şunu da deneyebilirsiniz:
Cızırtı yapan hoparlörü başka PC'de deneyin.

Farklı hoparlörle deneme sebebiniz o olacak zaten. Hoparlörünüz bozuk olabilir. Hoparlörle kulaklığı bir tutamadığım için kulaklıktaki "cızırtısızlık" durumu hoparlörün bozuk olduğuna işaret midir bilemem. Aynı zamanda şunu da deneyebilirsiniz:
Cızırtı yapan hoparlörü başka PC'de deneyin.

Başka bilgisayara taktığımda sorun yok hoparlör de. Geri de göndermek istemiyorum. USB çıkışlı bir hoparlör mü alsam? Hoparlörü son ses açmadığım zaman düzeldi. Şu an sorun yok.
Arkadaşlar bugün daha iyi bir inceleme yaptım. Kasanın içinden, böyle cızırtı değil de. Hani telefonla birini ararsın orada bir dıtlama sesi olur ya, onun gibi bir ses var. Eski anakartım da böyle bir ses yoktu. Bir de mouse hareket ettirince de ses çıkıyor. Arka jak da hoparlör bağladığımda, hoparlörü son ses açtığımda o ses hoparlörden de geliyor? Nedir bu? Bir sorun yaratır mı? Sanki böyle bir şey çekiyor anakartı. Kullandığım bir Wi-Fi adaptörü var, onu da söktüğümde ses devam ediyor. Harici PSU kullanıyorum. O mu yapıyor bilmiyorum. Ondan da sanmıyorum.

Ses çok tiz. Duymak için kasaya kulağımı dayayınca duyuyorum. Arıza olduğunu da sanmıyorum. Ön jak girişlerde sorun yok. Ne varsa arkada var. Arkadaşla kurulum yaptık anakart montajını. Acaba bir şey gevşek mi kaldı ne oldu çözemedim.

Bir de oyuna girdiğimde sesler kesiliyor. Çok tuhaf.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı