Çözüldü Gigabyte Z87M-D3H Ekran kapanma sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

batmean

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, oyun oynarken birden ekran kapanıyor monitörde herhangi birşey yok. Ama pc açık durumda reset atınca kendine geliyor. 2 monitördede aynı hatayı günde 3-4 kez alıyorum.

• Ekran kartım Msı r9 280
  • Güç kaynağı : XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 600W
  • Anakart: Gigabyte Z87M-D3H
  • İşlemci:İntel 4440

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Molex kullanmıyorum. Çok saçma bir şekilde güç kaynağına prize bağladığım kabloyu değiştirdim (adı ne ki onun ) ve sorun yok şimdilik. Eski kabloyu kullanıyordum yakşlaşık 10 yıllıktı :D Şu an için gözlem sürecindeyim.
Sorun büyük ihtimalle R9 280'den kaynaklanıyor. Kartın güç beslemesini doğrudan PCIe güç kablolarıyla yapıyorsunuz dimi ? Molex'ten dönüştürücü kullanmayın.

O sorunun farklı bir hali bende de oluyordu. Bende ki normal masaüstü durumda iken gidiyordu. Canıma tak etti. Sonra kasayı temizledim. Kartı PCI-Express portundan çıkartıp tekrar taktım. Bu arada tabi ki PCI Express Güç kablosunu da çıkarıp sağlam bir şekilde taktım ve sorun düzeldi. Denemekten zarar gelmez.

Molex kullanmıyorum. Çok saçma bir şekilde güç kaynağına prize bağladığım kabloyu değiştirdim (adı ne ki onun ) ve sorun yok şimdilik. Eski kabloyu kullanıyordum yakşlaşık 10 yıllıktı :D Şu an için gözlem sürecindeyim.

Çözüm

Hangi kabloyu değiştirdiniz efendim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı