Gigabyte Z97 Gaming 5 Sistem Toplama

Hyper Carry WP

Kilopat
Daha fazla  
@Recep Baltaş bakarsanız çok sevinirim :D
Başlıktada dedğim gibi bir PC topladım ama sizinde fikrinizi almak istedim. Arkadaşlar sistemdeki parçları çok uğraşarak seçtim %90 oyun oynayacağım. Takıldığım yerler şunlar.
  1. HDD'yi WD mi Seagate mı ? (1 TB model alacağım belki ilerde yanına bi tane daha 1 TB yada 2 TB gelir :D )
  2. Monitör iyimi incelemesi vardı burda ona bakarak alıyorum ghosting vb yok deiler çıkmaz dimi yada ışık sızması ?
  3. Anakart iyi midr bazıları Gigabyte Z97 Gaming 5 diyor 8 gerçek faz yuzunden bende oyun oynaycığım diyorum. Pro OC yada hard core render yapmıyacağım (Az OC yaparım o kadarda değil :D)
  4. Optik sürücü iyi midir vatanda bunu bulabildim uygun ve iyi?
  5. Sıvı soğutma olarak Thermal Take Performer 3.0'ı seçtim ama oda okuduğum bir konuya göre aynı model değilde bir alt modeliymiş. Sizce iyi gider mi performansı iyi mi? (Zaten 4690k'ya 212 evo öneriyorlar.)
  6. RAM Arkadaşlar çok karasızım. Vatanda 1866 MHz corsair RAM gördüm. 8x2 bide Gskill 1600 MHz 8x2 RAM var fiyatları aynı bende düşündüm. RAM'ı 1866 yerine 1600 de çalıştırsam işlemciye OC yaparsam onu 1866 ya alırım. Böyle bişey oluyor değil mi ve iyi olur mu? Zaten pek fazla oyunlara etkjisi yok ama olsun sizce bu corsairi mi yoksa Gskill mi almalıyım?
  7. RAM'lardeki XMP ibaresi nedir olursa yada olmazsa bişey oluyor mu yada hepsinde mi var?
Ekipmanlarımı yeterli görüyorum ben ama size de sorayım dedim. Bütçemin sın nırlarını zorladım. Artıramam ama sizce razer mı alsaydım? Ki bana bunlar yeterli geldi. Bazı razer ürünleri yerine bu terih ediliyor. Razer black widow choromayı denedim media markt da sesi kafamı tırmaladı. G710+ yeterli ve daha sessiz. Deathadder'a falan baktım bence makro tuşları yetersiz. Ve 502 daha iyi PC.net editörleri falan da logitech tercih ediyor.

Kulaklıkta da kraaken pro yerine oyuncular dan bazıları g402 tercih ediyor. Mousepadide takım olsun diye aldım zaten. Yoksa SS qck + daha iyi gibi.
  1. Kasa herkez kalıteli diyor zaten. Oyun oynarken içine bakıcak falan değilim çok da sevmem öyle şeyleri ama olsa fena olmaz. Arkadaşlar bu yeterli mi bulursam 500r alıyım mı? Yanında ek fan kontrolcu çıkıyor. Fiyat farkları fazla değil sanırım.
  2. Speaker sizce iyi mi oyun oynarken kulaklık takacağım. Ama birazda kulaklık sıkarsa yada rahatsız ederse speakerla oynasam yada film izlemek için yeterli midir?
  3. Arkadaşlar kasyı stok fanlar kullacağım ancak para biriktirirsem fan alırm. Sizce sıcaklıkta çok artış olur mu? Bu yuzden tabiki para bulursam alacağımda fanları sorun yapar mı?
asd.png
Adsız.png
fhgf.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Kısım:
  1. Modelini belirt.
  2. Viewsonic VX2363Smhl-W daha uygun.
  3. Anakart iyi.
  4. Yeterli.
  5. Alabilirsin.
  6. İşlemci 1600 MHz'e destek veriyor.
  7. Intel sistemlerde var. Bellekleri en uygun profile ayarlar.
2. Kısım:
  1. 400R iyi bir kasa. Görünüş açısından daha iyi alternatifleri var HAF 912 gibi.
  2. 2+1 daha iyi bir model alman daha uygun. Mesela: www.vatanbilgisayar.com: VATAN BİLGİSAYAR - Türkiye'nin Teknoloji Hiperstore'u Creative Sbs A320 2+1 Speaker - Vatan Bilgisayar
  3. Kasanın hava sirkülasyonu yeterince iyi. Ekstra fan takarak bunu daha da mükemmeleştirebilirsin.

ScreenShot_20150223174328.png

@MF hocam özür kodu da imla hatası yapmışım ban atılmış. O yüzden yazamadım şimdi gelirsek ben o sistemi attım şuna geçtim GTX 980'li ama kararsız kaldığım yerler var.

Kasa (içi geniş olursa daha iyi olur soğutma vs. İçin. )
Psu ve Cpu fan (ilerde oc yapabilirim şuan yapcamı sanmıyorum.)
Bütçem en fazla 750 lira. Daha bu üçünüde önerir misinz ? 750 liraya
Kararsız kaldım. Ram'lerler yeterli midir? Ssd fazla mı düşsem mi ?
Mouse klavye kulaklık klavye
(bunlardan düşmek istemiyorum gerçek oyun deneyimi için. ) aynı hala bide monitörü benim seçtiğim 75 hz çalışıyor. (monitör oc ile zararlımıdır bilmem eğer zararlıysa söyler misniz?) Bide tasarımı daha iyi geldi o yüzden seçtim.
Bileşenleri vatandan seçerseniz ordan alacağımda şimdiden teşekkür ederim :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 1 hafta ban atıldı. Neden? Hatanı fark ettiğin halde bunu düzeltmek yerine hatalı şekilde devam etmeyi seçtiğin için. Kuralları oku. Sonraki ceza 1 ay olabilir.

Sistem şu anki hali ile güzel. Diğer ekipmanları yukarıda belirttiğin şekilde satın alabilirsin. RAM'ler yeterli.

Bir de sistemi toplayacağına dair konuya bir kanıt koyarsan sevinirim. Hayal kurma gibi bir durum olmadığından emin olalım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı