Gigabyte Z97x Gaming 5 Ram Problemi

Backdoor

Kilopat
Yer
Yalova
Daha fazla  
Meslek
Güvenlik Görevlisi
2 Yıl önce aldığım sistemime kısa zaman önce yeni anakart,işlemci ve ekran kartı aldım. Dün akşam bilgisayar açılışta ekrana anakart logosu bile gelmeden tamamen kapanıp açılmaya resetlemeye başladı. Parçaları aldığım Vatan bilgisayar teknik servisinde ramleri söküp tekrar taktılar ve pc seri şekilde açıldı. Yeni anakart olduğu için ramler eski kalmış olabilir dediler,bu sabahta pc'yi açmaya çalışırken ekrana görüntü gelmedi(resetleme durmuştu) acaba Ramlerimi daha yüksek frekanslı modellerle mi değiştirmeliyim ( Anakart: Gigabyte Z97x Gaming 5 İşlemci:Intel 4690K,Ram:16 gb Kingston Hyperx Black tam emin değilim ama 1333 Mhz olmalı)
Sistemimde eski olarak sadece Ram kaldı,cevaplarınız için şimdiden teşekkkürler...

Bellekleriniz çok eski değil bir sıkıntı çıkarmaması lazım. Takılı olduğu halde resim çekebilir misiniz?

Anakartınız 1333 Mhz destekliyor bir sorun olmaması gerikirdi. Ramleri tam taktığınızdan emin olunuz. Anakartın üzerinde eksik bir bağlantı olup olmadığını da tekrar kontrol ediniz. Sorun hâlâ devam ederse yine buradan daha bilgili arkadaşlardan yardım isteyiniz. İnşAllah sorununuz çözülür iyi günler dilerim.

Arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için,işten dönünce bellekleri tekrardan kontrol edeceğim ilave olarakta ekran kartımı da söküp takmayı düşünüyorum. Sorun dün windows 8.1 güncellemelerini yüklerken olmuştu pc birden donup kısa bir süre sonra ekranda bu şekil ":( ..." ifade olan açık mavi bir ekran gelip hemen restart yaptı,sonrasında normal olarak güncellemeleri bitirdim. Birkaç saat sonra pc'yi açınca sürekli kapanıp-açılmalar başlamıştı...

Arkadaşlar sorun kalmadı bios yazılımını güncelleyince ilginize teşekkürler iyi çalışmalar herkese.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı