GigabyteH61M-S2PV 250 TL Dış kasa önerisi

Can ULUTAS

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, sistemim aşağıdaki gibidir, ben bilgisayarıma uygun bir dış kasa arıyorum içinde güç kaynağıyla birlikte gelmeli. Maksimum bütçem 250 TL, aradığım özellikler ise şunlardır;

Sistemim;
  • Intel Pentium G860 @3.00 İşlemci - GigabyteH61M-S2PV Anakart - DDR3 6GB 1333 Mhz RAM
  • WD Blue 500 GB 32 MB 7200 RPM HDD - ASUS DC2 HD 7790 Ekran kartı - 450W Naitulus PSU

1)Kablo yönetimi olması.
2)Arka kapakla anakart arasında 2-3 cm veya daha fazla ( kabloları sığdıracak kadar) boşluk kalmalı.
3) Güç kaynağı minimum 500 W olmalı ve PCİ-Express 6 pin güç kablosu desteği olmalı.
4)Hava sirkülasyonuna uygun bir dizaynı olmalı ( üstte ve altta fan alanları).
5) Güç kaynağı alt kısma konumlandırılmalı.

Arkadaşlar yukarıda yazdığım gibi kendime en uygun şöyle bir kasa bulabildim. Bundan daha iyi önerileriniz olursa diyede böyle bir konu açma gereği duydum. Bu kasanın benim görüşümde ki dezavantajları ise şunlardır.

1)Kablo yönetim kısımları kauçuk olabilirdi.
2)PSU 80+ olabilirdi.

Gerçi fiyatına nazaran fazla şeyler istemiş olabilirim ama siz yinede önerilerinizi esirgemeyin. :)

Not: Bu kasayı kullanan arkadaşlar kasa hakkındaki fikirlerini belirtirler ise memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı