GigaFiber için Ethernet kablosu

En az CAT5e tip bir kablonuz olmalı. Tavsiyem CAT7 alın. CAT7 ile ONT-Router bağlantısında kullanın. Diğer CAT7 kablolarla da diğer bağlantıları yani Router-Cihaz bağlantısını yapın. Tüm kablolarınız bence CAT7 olmalı. RJ45 konnektörlü olduğuna emin olun.
RJ45 harici bir konnektörlü olabiliyor mu ? :) Cat-7 kabloya gerek yok güzel bir Cat-6 kablo 50-60 MT'ye kadar işini fazlasıyla görecektir.

Şahsen benim öyle altyapım olsa en iyi CAT kablodan almaya çalışırdım. Evin odalarında Wi-Fi sinyalini yayardım. Verilen Router yetersiz gelirse Wi-Fi 6E router araştırabilirdim (alamasam bile araştırma yapardım).
Olması gereken bir hızda altyapınız olmuş. Ethernet kablosu, router gibi konuları tercihinize göre iyi bir hale getirebilirsiniz. :)

Access Point almayı düşünürsen o sistemin hakkını verecek F/P ürünü olarak Unifi Uap Ac Pro almanı tavsiye ederim.

Access Point almayı düşünürsen o sistemin hakkını verecek F/P ürünü olarak Unifi Uap Ac Pro almanı tavsiye ederim.

Şuan için bu kadar masrafa girebileceğimi düşünmüyorum. Zaten Türk Telekom 750 TL fiyat çekiyor iptal ettireceğim için sağolsunlar :D

Hocam merhaba konuyla alakasız ama birkaç soru soracağım elbet bir yerde görmüşsünüzdür yerlerde kapaklar olur Superonline fiber vs yazar acaba TurkNet'e onlardan koydu mu? Bir de sizin fiberiniz kazı çalışması yapılarak mı geldi yoksa binadan binaya şekilde mi? teşekkür ederim.

Hocam merhaba konuyla alakasız ama birkaç soru soracağım elbet bir yerde görmüşsünüzdür yerlerde kapaklar olur Superonline fiber vs yazar acaba TurkNet'e onlardan koydu mu? Bir de sizin fiberiniz kazı çalışması yapılarak mı geldi yoksa binadan binaya şekilde mi? teşekkür ederim.
Valla kapakları pek görmedim. Onun dışında fiber kablolar binadan binaya çekildi ve her apartmanın içine de o kablolardan çekilerek kutu yerleştirildi.
Peki taahhüt kaç ay boyunca sürecek?
24 aylık taahhüt yapmışız. Nisan'a kadar demişlerdi.

Valla kapakları pek görmedim. Onun dışında fiber kablolar binadan binaya çekildi ve her apartmanın içine de o kablolardan çekilerek kutu yerleştirildi.

24 aylık taahhüt yapmışız. Nisan'a kadar demişlerdi.
Yanıtınız için sağolun hocam hayırlı akşamlar.

Evet. Neden böyle dediğinizi anlamadım.

Asus RT-AX82U gibi AX cihazlar almayı da öneriyorum. Kendi evimde AX82U kullanıyorum. Konu sahibine ben de öneriyorum.
Bana da gelecek bir süre sonra gigafiber AX82U ile Keenetic Hero DSL önemli farkları neler? Bu iki modemden birini almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı