Girdiğimiz sitelere giden IP bilgisiyle modem arayüzümüze erişebilirler mi?

natureex

Picopat
Merhaba arkadaşlar, geçen gün türkhackteam isimli bir sitede bir başlık açmıştım. Altına bir konu açıldı işte girdiğin bir bağlantı ya da site en fazla IP görüntüler onunla çok bir şey yapamaz diye. Bir arkadaşta modem arayüzüne bile girebilir demişti. Nedir bu modem arayüzü? Nasıl koruruz ve girdiğimiz bir site ve IP ile bunu yapmak mümkün mü? Diyelim ki Türk Hack Team sitesine girdim, IP bilgim gitti modem arayüzüme girebilirler mi?

Merhaba arkadaşlar, geçen gün türkhackteam isimli bir sitede bir başlık açmıştım. Altına bir konu açıldı işte girdiğin bir bağlantı ya da site en fazla IP görüntüler onunla çok bir şey yapamaz diye. Bir arkadaşta modem arayüzüne bile girebilir demişti. Nedir bu modem arayüzü? Nasıl koruruz ve girdiğimiz bir site ve IP ile bunu yapmak mümkün mü? Diyelim ki Türk Hack Team sitesine girdim, IP bilgim gitti modem arayüzüme girebilirler mi?

Modem arayüzüne girmek icin gereken IP adresi aynı sağlayıcıyi kullanan tüm kullanıcılar için ayni zaten. Mesela sen Türk Telekom kullaniyorsan seninle benim arayüze girmek icin yazacağımız IP adresi aynı muhtemelen şifreyi değiştirmediysen o da aynı. Girebilmek icin modemle bir bağlantı kurması gerek en başında. Öyle bir şey olması imkansıza yakın. Girilse bile modem arayüzünden verebileceği bir zarar olmaz. İsterseniz arayüze girip şifrenizi değiştirebilirsiniz. Hiçbir şey olmaz yani.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı