Giriş seviyesi programlama öğrenmek

SpectrumXs

Centipat
Geçen cuma bilgisayar dersinde bir abi vardı. Genelde her dersi görüyorum. Kendisi de öğrenci 11. Sınıf veya 12 kendisi bizim bilgisayar hocası ile çok yakın derste bilgisayar falan tamir ediyor. Geçen bir kod yazıyordu ne yaptığını sordum bana bir sayfanın panelini yaptığını söyledi yanlış hatırlamıyorsam. 1 günlük bir iş olduğunu, sonuçta 800 TL alacağını söyledi ilgimi çekti. Bir öğrenci için çok iyi para ben de nasıl öğrenebilirim? Nereden başlamam gerek?

Canin nereden baslamak istiyorsa oradan basla. Python oneririm cunku gercekten acayip kolay ve diger dillere gore yazimi daha kolay. Ayrica buyuk ihtimalle sayfanin panelini yapiyorsa Web Tasarim okuyordur.

Ben nasıl öğrendin dediğim zaman can sıkıntısından öğrendim dedi. Ben de yazın 3 ay bişey yapmıyorum o ara kendimi geliştirmek istiyorum.
Bende oyle dedim ve maksimum 3-4 gun ogrendim Python. Eger gercekten de ileride bu meslegi yapmak istiyorsaniz baslayin onun disinda hobi olarak yapabilirsiniz. Buyuk ihtimalle okulda bize verilen Visual Studio derslerinin disinda Java ogrenecegim bende.

Dostum, Udemy.com'a girip yüksek değerlendirme puanı almış kurslardan satın alabilirsin. 30-40 lira fiyatı var. Fiyata aldanma, ara sıra aç kontrol et. İndirime giriyor sık sık.

C# öğrenmeye başlamıştım. Giriş seviyesini bitirdikten sonra bıraktım. Arada bi tekrar edip öğrenmeye devam ediyorum. Udemy den 30TL başlangıç seviyesinden ileri Seviye alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı