Giriş Seviyesi RX 6500 Kartlar İlk Çeyrekte Çıkış Yapabilir

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RX 6000

AMD’nin düşük bütçeli kullanıcılar için tasarladığı Navi 24 tabanlı RX 6500 serisi kartlar 2022 yılının ilk çeyreğinde bekleniyor. Kısa süre önce NVIDIA’nın RTX 3050 ve RTX 3050 Ti ekran kartları için hazırlandığından bahsetmiştik. Moore’s Law is Dead tarafından gelen bilgilere bakılırsa AMD cephesi de giriş seviyesi RX 6500 serisi kartını 2022 yılının ilk çeyreğinde tanıtacak. […]

Devamı: Giriş Seviyesi RX 6500 Kartlar İlk Çeyrekte Çıkış Yapabilir
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Bu düşük seviye kartlar niye çıkıyor anlamıyorum. Attan inip eşeğe binmek gibi, lüzumsuz. Onun yerine yüksek olanlar çıksın ve fiyatı normale çekilsin.

Bu düşük seviye kartlar niye çıkıyor anlamıyorum. Attan inip eşeğe binmek gibi, lüzumsuz. Onun yerine yüksek olanlar çıksın ve fiyatı normale çekilsin.

Saçma bir yorum. Her nesilde giriş seviyesi kartlar yenilenir. Bu gayet doğaldır.

İnşallah 6k civarlarına satılmaz fırsatçılar tarafından. 6k fiyatın altına güncel ekran kartı yok piyasada, yeni sistem toplayacak adamlara hazır sistem önermekten ciğerimiz soldu.

1080p oyunculuk için çıkıyor 3060 ve 6600 altı kart çıkarmazsa firmalar 1080p oyunculuk son bulur her seferinde yüksek kartları düşük çözünürlükte tam besleyebilsin diye işlemci değiştirilmez iyi bir kart düşük TDP değeri ve yeni teknolojiler ile iyi satılabilir.

Şimdi adamın parası yok ve ekran kartı alması lazım. Bakıyor ve sadece üst seviye kart satıldığını görüp kendine kart alamıyor. Herkesin durumu 6600XT-6800XT-3070-3060 Ti gibi kartlara yetmiyor ve onlarında oyun oynaması için bunlar çıkıyor.

1080p oyunculuk için çıkıyor 3060 ve 6600 altı kart çıkarmazsa firmalar 1080p oyunculuk son bulur her seferinde yüksek kartları düşük çözünürlükte tam besleyebilsin diye işlemci değiştirilmez iyi bir kart düşük TDP değeri ve yeni teknolojiler ile iyi satılabilir.
Dostum ne saçmalıyorsun sen. RX6500 , GTX 970 seviyesinde bir kart gibi olacak. Ne anlamı var o zaman. Kırp kırp, en son sana ekran kartının fanını verecekler eline. Koyun olmayın, tepki gösterin.

Dostum ne saçmalıyorsun sen. RX6500, GTX 970 seviyesinde bir kart gibi olacak. Ne anlamı var o zaman. Kırp kırp, en son sana ekran kartının fanını verecekler eline. Koyun olmayın, tepki gösterin.

Asıl sen saçmalıyorsun şu an herkes gidip 10bin liralık kart alacak diye bir şey yok bu krizde uygun fiyattan 4 GB kartlar kullanıcıya iyi gelir düşüncesindeyim şu an mevcut piyasada 4000TL civarı 1650 Super olsa kapış kapış gider.

Ben 10 bin liralık kart alınsın demiyorum. Yüksek veya orta seviye kartlar uygun fiyata satılsın diyorum. 4 GB'lık ekran kartı çıkarmanın ne anlamı var günümüz oyun dünyasında ? Saçma.

Ben 10 bin liralık kart alınsın demiyorum. Yüksek veya orta seviye kartlar uygun fiyata satılsın diyorum. 4 GB'lık ekran kartı çıkarmanın ne anlamı var günümüz oyun dünyasında ? Saçma.
1080P için hâlâ yeterli sayılır. Ayrıca giriş seviyesi kart alan çoğu oyuncu genelde sisteme yüklenmeyen oyunlar oynuyor. LoL veya CS gibi oyunlar oynuyor isem niye kartlara tonla para vereyim?

Geri
Yukarı