Girişim fikri nasıl değerlendirilir?

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. Henüz daha bir lise öğrencisiyim. İleriki hayatımda girişim (e-ticaret) alanı ile ilgili hayata geçirebileceğim bir fikir arıyordum. Ve aklıma bir gece çok güzel bir fikir geldi. Bende neden bekliyim hemen hayata geçirmek için uğraşıyım dedim. Ancak elimi bağlayan bir üniversite sınavım var ve bu yüzden 1 sene beklemekte bir alternatif olabilir tabii ki.

Herneyse şimdi fikrime gelelim. Tabiiki sıradan bir e-ticaret sitesi değil. Daha farklı bir şekilde işliyor ama bunun için ciddi bir sermaye gerekiyor. Ticimax gibi hazır platformlar ile yapılamaz çünkü çok daha farklı bir fikir. Yüksek derecede yazılım bilgisi gerekli olduğu için bunun altından tek başıma çıkmam imkansız. Bu fikrimi hayata geçirmekte bana yardımcı olabilecek bir kuruluş var mı bunu öğrenmek istiyorum.

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sınavına odaklanmanı ve enerjini sınava kullanmanı tavsiye ederim. Fikrin için sınav süresince düşünebilirsin. Daha olgunlaşır. Fikrin için yatırımcı bulmaya çalışabilirsin. Bunun için kuruluşlar var. Bu kuruluşlara ulaşmaya çalış. Ancak projeni detaylı bir sunum haline getir. Bütün adımların hazır olsun. Önüne bir fırsat çıktığında veya projene başladığın zaman planın hazır olur. Sınav ve projen için başarılar dilerim.

Öncelikle sınavına odaklanmanı ve enerjini sınava kullanmanı tavsiye ederim. Fikrin için sınav süresince düşünebilirsin. Daha olgunlaşır. Fikrin için yatırımcı bulmaya çalışabilirsin. Bunun için kuruluşlar var. Bu kuruluşlara ulaşmaya çalış. Ancak projeni detaylı bir sunum haline getir. Bütün adımların hazır olsun. Önüne bir fırsat çıktığında veya projene başladığın zaman planın hazır olur. Sınav ve projen için başarılar dilerim.
Desteğin için teşekkür ederim. Projemi kafamda bitirdikten sonra bir sunum haline getireceğim ancak bu sunumu yapabileceğim yatırımcıları nereden bulacağım sorum buydu aslında. Proje destekleyen kuruluşlardan bildiğiniz varmı acaba?

Burayı incelemeni öneririm. İşine yarayabilir. Yatırım bankaları var. Onlar işine yarabilir. Tam olarak sorunu anlayamadığım için cevabını veremedim. Kusura bakma. Şimdiden başarılar dilerim.

İnternet'te bol bol araştırma yapmalısın. Eğer profesyonel olmak istiyorsan profesyonel şirketlerle veya insanlarla anlaşmalısın. Sermayen yoksa ortak edinebilirsin tabi güvenebileceğin birileri ile ortak olman tavsiyem.

İnternet'te bol bol araştırma yapmalısın. Eğer profesyonel olmak istiyorsan profesyonel şirketlerle veya insanlarla anlaşmalısın. Sermayen yoksa ortak edinebilirsin tabi güvenebileceğin birileri ile ortak olman tavsiyem.
Bazı yatırımcıların projenizi beğenirse size destek verdiğini duymuştum. Bazı bankaların ve üniversitelerin sermaye destek ile ilgili çalışmaları var. Buralara başvurmayı düşünüyorum. Ancak öne fikrimi kafamda bitirip slayt çıkarmayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı