Gırtlak müziği zarar verir mi?

Black_deagle

Hectopat
Yer
system32
Daha fazla  
Meslek
regedit
Yaklaşık 10 aydır amatörce kargıra yapıyorum. Sesim bass bir kargıra tonunda. Uzun süre boyunca sesimi talim ettim. Şu an tekniği gayet iyi biliyorum. Lakin bu müzik türü gırtlağa zarar vb verir mi YouTube üzerinden paylaşılan videolardan atmazsanız sevinirim.

Videodaki gibi söylemeye çalıştım 2 kelam ettim boğazım patlıyordu. Çay içiyom şimdi yumuşasın diye.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Evet bu video yararlı lakin bana yeterli gelmiyor.
Videodaki gibi söylemeye çalıştım 2 kelam ettim boğazım patlıyordu. Çay içiyom şimdi yumuşasın diye.

Hangi kültüre göre yaptinız bu adam Moğol kültürüne özgü bir gırtlak müzigi yapıyor coğu insan tıva kültürüne göre yapar.

Dostum, Margarita Kungaa, gırtlak müzği sanatçılarının erken yaşta yaşlandıklarını ve ölebildiklerini söylüyor, bu sanatçıların ak ciğerleri ve kalpleri genç yaşta tükene biliyormuş. kaynak: Margarita Kungaa, halk edebiyatı uzamnı (Doç. Dr.) kızıl tuva 06- 14.08.2017

Yeni konular

Geri
Yukarı